Можна їхати на жовтий сигнал світлофора | Та4ани

Григорій Чередниченко / 2017-02-14 Григорій Чередниченко

Можна їхати на жовтий сигнал світлофора • Лайфхак
 • ВождениеМожно їхати на жовтий сигнал світлофора Багато водії не звертають увагу на жовтий сигнал світлофора, всерйоз вважаючи, що він — «застережливий». Це, однак, велика помилка, загрожує до того ж великими неприємностями.

  Ставлення більшості водіїв до жовтого сигналу світлофора відрізняється двома крайнощами. Перші при вигляді зміни кольорів з зеленого на жовтий гальмують «в підлогу», змушуючи нервувати сусідів по потоку і провокуючи аварійні ситуації. Друга група, і її адептів, схоже, більшість на дорогах, дотримується думки, що жовтий сигнал світлофора — ні до чого особливо не зобов'язує попередження, що скоро має загорітися інший сигнал — червоний або зелений (залежно від обставин). Насправді і ті, і інші не праві з точки зору безпеки дорожнього руху.

  Насамперед потрібно сказати, що жовтий сигнал світлофора, звичайно, попереджає про швидкої зміни «зеленого» на «червоний» і назад. Але набагато важливіше той факт, що згідно з пунктом 6.2 ПРАВИЛ дорожнього руху «жовтий» суворо забороняє рух. Зауважимо, що це твердження справедливо для безперервно палаючого «жовтого». Якщо він блимає, то, згідно ПДР, дозволяє рух і інформує про наявність нерегульованого перехрестя або пішохідного переходу, а також попереджає про небезпеку. Якщо перед їде машиною зелений сигнал світлофора змінився на жовтий, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією. Але це зовсім не означає, що заради цього варто гальмувати будь-якою ціною.


  syzran-small.ru

  В ПДР на цей рахунок є пункт 6.14: «водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинитися, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється подальший рух». Нюанс в тому, що поки ще не придуманий спосіб, який міг би дати однозначну відповідь на питання: чи існувала у водія фізична можливість зупинитися перед стоп-лінією перехрестя після включення «жовтого» чи ні. Власне, саме цим користуються численні «проскакуны», не знижуючи швидкості пролітають перехрестя на жовтий сигнал світлофора. Вони завжди можуть відкараскатися, що не мали змоги зупинитися.

  Такий стиль водіння провокує масу аварій на регульованих перехрестях, коли «льотчик» цього типу врізається в тронувшуюся на загорівся «зелений» машину з перпендикулярної вулиці. На цей випадок є ще один пункт ПДР — 13.8. Він каже, що при включенні дозволяючого рух сигналу світлофора водій все-одно зобов'язаний поступитися дорогою машинам (і пішоходам, до речі), завершальним рух через перехрестя. Цей пункт Правил перетворює зіткнення «проскакуна не червоно-жовтий» і «торопыги», різко стартує при загорянні «зеленого», «обоюдку». Тобто в ДТП, в якому винні обидва учасника.

  Держдума розгляне пропозицію про скасування штрафу за перетин стоп-линии1859
  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

  Переглядів: 6779
 • Перегляньте також:

  Нове
  Велосипед проти суперкара Lamborghini – незвичайна гонка в Києві
  Нове
  На вулиці Рейтарській обмежать рух транспорту
  Нове
  На вулиці Золотоворітській обмежать рух
  Нове
  На Кловському узвозі 23 і 24 травня обмежать рух
  Нове
  На вулиці Олеся Гончара обмежать рух
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!