STOP RUSSIAN AGRESION


Навіщо у роки Другої світової війни німці робили патрони з деревяними кулями | Та4ани

Bалерій Гнатюк / 2022-06-16 Bалерій Гнатюк

Навіщо у роки Другої світової війни німці робили патрони з деревяними кулями


У XX столітті зявилося багато відверто дивної зброї. Втім, патрони з деревяною кулею при всій своїй ексцентричності, річ виключно корисна і практична. Напевно, багатьом людям вже цікаво, для чого і проти кого можна було використовувати подібні боєприпаси. Спробуймо розібратися по порядку.

Навіщо ж такий взагалі потрібний?

Почати варто з того, що патрони з деревяними кулями вигадали не в Німеччині і більше того, задовго до початку Другої світової війни. Робили такі в більшості великих країн світу ще з кінця ХІХ століття. Ті, хто бачив сучасні холості патрони, знає, що куля у них зроблена з тендітного пластику. Найчастіше у момент пострілу вона просто розрізається. До чого тут сучасні холості патрони? Та при тому, що патрони з деревяними кулями – це і є холості постріли для ручної вогнепальної зброї. Просто десятиліття тому з дешевим пластиком справи були так собі, і люди були змушені використовувати інші доступні матеріали.

Іноді треба постріляти холостими

Робили такі патрони і в Радянському Союзі, і Франції. Саме німецькі позначалися індексом «Platzpatronen 33». Вбити деревяною кулею все ще можна. Проте ефективна дальність стрільби такими патронами закінчується десь на 25-30 метрах. З одного боку, це не так уже й мало. З іншого боку, у момент пострілу більшість деревяних куль розлітається на дрібні тріски і вже за 5-10 метрів навряд чи становлять серйозну загрозу. Хоча якщо стріляти таким у упор, то покалічити людину все ще можна.

Німецький гвинтівковий гранатомет.

Холості патрони з деревяними кулями використовувалися в XX столітті для різних цілей і завдань. Це тобі і заняття зі стрілецької підготовки, і всілякі урочисті заходи, і, врешті, зйомка фільму. Втім, було у холостих патронів і військове призначення. Річ в тому, що ще після Першої світової війни використовувалися надствольні мортири або, як їх ще називають – гвинтівкові гранатомети. Гранатомет ставився на ствол гвинтівки і дозволяв закидати спеціальні гранати набагато далі, ніж під час кидка рукою. Ось тільки для пострілу з такого «Schiessbecher» був потрібний той самий боєприпас з деревяною кулею, оскільки звичайний патрон не підходив з певних причин. Саме тому німецькі Platzpatronen 33 так часто знаходять на території колишнього СРСР у тих місцях, де точилися бої в роки війни.

Гранатомет знятий із гвинтівки.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого стик між гільзою та кулею фарбують червоною фарбою


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автострайк"

Переглядів: 304
Перегляньте також:

Нове
Bi-Led лінзи для авто: порівняльний тест Koito Original і Aozoom AMS (відео)
Нове
Шведський автовиробник Volvo вирішив не покидати рф
Нове
Бюджетний Логан перетворили на екстремальний спорткар (фото)
Нове
Українські військові показали рідкісний БТР-4 quotБуцефалquot вартістю до $1 600 000
Нове
4 помилки при використанні фум-стрічки, які допускають навіть майстри
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!