STOP RUSSIAN AGRESION


Знаки та жести між водіями, про які не розповідають в автошколі | Та4ани

Саша Мельник / 2022-06-16 Саша Мельник

Знаки та жести між водіями, про які не розповідають в автошколі


У автомобілістів є щось подібне до своєї власної «таємної» мови, набору умовних жестів і сигналів, які дозволяють їм суттєво полегшувати життя один одного в дорозі. Застосовуються дані сигнали насамперед для повідомлення тієї чи іншої, часто критично важливої інформації. Крім того, сигнали застосовуються для подяки або прохань. Всі вони поділяються на сигнали жестами, звукові сигнали, сигнали за допомогою світла та габаритів. Кожен водій зобовязаний їх знати для того, щоб розуміти, що мають на увазі досвідченіші колеги.

Категорія перша: звукові сигнали Найпростіші, але дуже важливі сигнали.

Найпростіша та найбільш очевидна категорія для розуміння. Існує лише кілька сигналів, які має знати кожен:

Тривалий сигнал гудком – це попередження про небезпеку, яка загрожує водієві зараз. Найчастіше подається у момент, коли вже не можна уникнути збитків, але ще можна мінімізувати його обсяг.

Швидкий короткий сигнал – вітання автомобіліста або висловлення водію подяки. Подвійний короткий або два середні за тривалістю сигнали прохання автомобіліста рухатися швидше або поступитися дорогою.

Категорія друга: сигнали світлом Варто перевірити світло.

Наступна важлива категорія – це сигнали за допомогою світла. Їх автомобілісти використовують найчастіше разом із сигналами з наступної категорії. Отже, тут у нас є:

Коротке блимання фарами – використовується найчастіше на перехресті чи розвилці. Таким чином автомобіліст показує, що поступається вам дорогою і пропонує проїхати.

Блимання дальнім світлом найчастіше таке можна побачити від автомобілів, що їдуть назустріч. Це означає, що хтось із вашого потоку сліпить їх далеким світлом. Як знати, можливо це саме ви. У будь-якому випадку варто переконатися, що дальнє світло вимкнене.

Категорія третя: сигнали «поворотниками», габаритами та стоп-сигналом Сигналів такого роду чимало.

Наступна вкрай важлива категорія автомобільних сигналів, що часто використовується, це умовні знаки, що подаються за допомогою поворотників.

Включений лівий поворотник якщо така машина буквально тиснеться ззаду, то це означає тільки одне: людина просить йому поступитися дорого.. Як знати, можливо, він справді кудись дуже поспішає. Найкраще постаратися поступитися і дозволити такому автомобілісту зробити маневр випередження або обгону.

Блимання габаритами або «стоп-сигналами» прохання від автомобіля, що йде попереду, утримувати безпечну дистанцію в потоці, не притискатися.

Довге блимання аварійкою попередження всіх автомобілістів про небезпечну ситуацію на дорозі.

Коротке блимання «аварійкою» — це подяка іншому автомобілісту або прохання пробачення за якийсь вчинок.

Фура, що блимає правим поворотником сигнал про те, що дорога вільна і автомобілісти, що йдуть ззаду, можуть спокійно здійснювати обгін.

Фура, що блимає лівим поворотником сигнал про те, що дорога зайнята і автомобілісти, які йдуть ззаду, не повинні намагатися здійснювати обгін заради своєї ж безпеки.

Категорія четверта: жести руками Використовуються рідше за світло, але все ще дуже важливі.

Остання категорія сигналів використовується не так часто, як звукові або світлові. Тим не менш, слід знати і всілякі жести, тому що вони активно використовуються до цього дня. Особливо у сфері водіїв-професіоналів, які заробляють на хліб за допомогою авто.

Фіга (дуля) – цей жест фактично не застосовується щодо водіїв автомобілістів. Показують його один одному далекобійники та водії вантажівок. Означає він те, що в колесі застряг сторонній предмет, який загрожує решті машин на дорозі.

Рука піднята вгору подяка, спасибі.

Рука з піднятою догори долонею – обурення з питанням про те, куди лізе автомобіліст. Найчастіше показується при грубому порушенні правил дорожнього руху або недотриманні етикету водія.

Рухи, що повторюються, долонею зверху вниз – прохання скинути швидкість або пригальмувати.

Ліва рука у вікні, що вказує напрямок – сигнал «проїжджай, пропускаю!»

Кругові рухи витягнутим вказівним пальцем – повідомлення водієві про те, що у нього спускає колесо.

Долоня, що плескає повітря повідомлення водієві про те, що у нього відкрито багажник або двері.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 «секретних» функцій, які є майже у кожному сучасному автомобілі


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автострайк"

Переглядів: 462
Перегляньте також:

Hosting Ukraine
Нове
Bi-Led лінзи для авто: порівняльний тест Koito Original і Aozoom AMS (відео)
Нове
Шведський автовиробник Volvo вирішив не покидати рф
Нове
Бюджетний Логан перетворили на екстремальний спорткар (фото)
Нове
Українські військові показали рідкісний БТР-4 quotБуцефалquot вартістю до $1 600 000
Нове
4 помилки при використанні фум-стрічки, які допускають навіть майстри
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!