STOP RUSSIAN AGRESION


Чому не прижилися магазини у гвинтівкових прикладах | Та4ани

Саша Мельник / 2022-06-16 Саша Мельник

Чому не прижилися магазини у гвинтівкових прикладах


Багато хто з тих, хто цікавиться зброєю, чудово знає про те, що в прикладах нерідко робляться спеціальні виїмки під розміщення пенала з корисними інструментами для догляду за зброєю. Ось і виникає питання: а чому за всю історію вогнепальної зброї ніхто з конструкторів не запропонував використати внутрішній простір прикладу як магазин для патронів?

Сьогодні у прикладах хіба що пенали ховають.

Насправді ідея розмістити магазин із патронами у прикладі гвинтівки вперше була озвучена ще у ХІХ столітті. Першопроходцем у цій галузі вважається американець Крістофер Спенсер, який запатентував свої карабін та гвинтівку з прикладом-магазином у 1860 році. Спочатку Спенсер запропонував сховати в магазин лише одну трубку із патронами. І як неважко здогадатися, далі конструктори почали подальші експерименти. За однією магазинною трубкою в прикладі відразу пішли дві, а потім і три з досить хитрою системою подачі боєприпасів. Таку гвинтівку в 1885 році запропонував німецький конструктор Фердинанд Маннліхер. А далі були гвинтівки Еванса і Вільсона в яких було по 5 секцій патронів у прикладі!

Насправді подібні ідеї були.

Творчий запал конструкторів був чудовий. Проте творчість-творчістю, але магазини в прикладах мали кілька дуже серйозних недоліків. По-перше, всі подібні магазини страждали від поломки затвора, яка могла статися в тому випадку, якщо наступний патрон з якоїсь причини не вийде або запізниться. По-друге, у разі осічки існує велика ймовірність того, що патрон, що залишився, упреться в кулю наступного патрона, який подається. Ця проблема лікується силовою осадкою магазину. Однак, подібні дії загрожують вибухом боєприпасів (пострілом усередині магазину). По-третє, замкнути такий магазин можна лише при відкритому затворі та до спуску курка. Порушення цього правила може призвести до поломки як рукоятки, так і всього ударно-спускового механізму.

Серйозні проблеми із заклинюванням.

Іншими словами, конструкція магазинів у прикладі виявилася вкрай ненадійною. Аж до XX століття конструктори у Європі та США билися над питанням вирішення виявлених проблем. Найбільших успіхів на цій ниві досяг уже згаданий Фердинанд Маннліхер, який запропонував овальну трубку для патронів, яка виключала накол капсуля і цим вирішувала відразу кілька фундаментальних проблем. Проте біда була в тому, що кожна наступна спроба «вилікувати» перспективну конструкцію оберталася тим, що так не люблять ні в армії, ні на виробництві – ускладненням. У результаті, якщо якась гвинтівка Лебеля використовувалася до 1940-х років, то магазинні приклади навіть не пішли у серійне виробництво.

Для жодної гвинтівки в XX столітті так і не використовували.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо у роки Другої світової війни німці робили патрони з дерев’яними кулями


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автострайк"

Переглядів: 467
Перегляньте також:

Нове
Bi-Led лінзи для авто: порівняльний тест Koito Original і Aozoom AMS (відео)
Нове
Шведський автовиробник Volvo вирішив не покидати рф
Нове
Бюджетний Логан перетворили на екстремальний спорткар (фото)
Нове
Українські військові показали рідкісний БТР-4 quotБуцефалquot вартістю до $1 600 000
Нове
4 помилки при використанні фум-стрічки, які допускають навіть майстри
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!