STOP RUSSIAN AGRESION


Для чого на сучасному автомобілі потрібна довжелезна антена | Та4ани

Павло Березовець / 2022-05-24 Павло Березовець

Для чого на сучасному автомобілі потрібна довжелезна антена


У XXI столітті остаточно склалося кліше про те, що високотехнологічний пристрій має бути компактним. Багато в чому цей стереотип справедливий. Проте виходить так далеко не завжди. Взяти хоча б автомобільні антени. Дуже часто вони бовтаються на 1.5-2 метри! Хто, а головне навіщо взагалі встановлює таке обладнання на свою улюблену «ластівку»?

Така антена нікуди не годиться.

Коли мова заходить про антени на сучасних автомобілях, теза «розмір має значення» буде цілком справедливою та доречною. А все тому, що велика антена yt потрібна. Але розберемося з усім по черзі. Отже, в Україні цивільний радіозвязок працює у трьох діапазонах: PMR446, CB і LPD. Причому найчастіше використовується саме діапазон СВ з довжиною хвилі 11 метрів. Для ефективної та зручної роботи у цих діапазонах потрібні антени довжиною 5.5-6.8 метрів.

Чим довше, тим краще.

Звісно, таку громадину кріпити на улюблену «ластівку» жоден автомобіліст не стане хоча б тому, що це технічно неможливо. Автомобільні антени мають розміри від 20 см до 2.4 метрів. Тому в вікні можливостей починає працювати принцип: чим більше тим краще. Чим довшою виявиться антена на авто, тим краще вона використовуватиме можливості встановленого радіоприймача та рації. Рідкісний автомобіліст наважиться на встановлення обладнання довжиною 2.5 метра. І найімовірніше це буде таксист. Їм працювати з цивільним радіозвязком належить за обовязком служби.

Ставлять ті, хто має рацію.

Комфортний мінімум щодо довжини антени для цивільного радіозвязку починається від 1.5 метрів. Таке обладнання дозволяє вже більш-менш прийнятно працювати в населених пунктах, де крім чистого сигналу завжди є безліч перешкод. Відповідно, чим довша антена, тим краще вона бореться з інтерференцією – великою кількістю непотрібних конкретному автомобілісту радіохвиль. Крім того, довга антена потрібна у тих випадках, якщо рація в машині працює не тільки на прийом сигналу, але і на його передачу. Тому ті, хто все-таки ставить довгі антени, швидше за все, ніякі не диваки, а люди, які слухають сигнали місцевого радіозвязку.

Найчастіше ставлять таксисти.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо під капотом кріплять наклейку з відсотками, і чому про неї зобов’язаний знати автомобіліст


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автострайк"

Переглядів: 529
Перегляньте також:

Linux Хостинг от HostPro
Нове
Bi-Led лінзи для авто: порівняльний тест Koito Original і Aozoom AMS (відео)
Нове
Шведський автовиробник Volvo вирішив не покидати рф
Нове
Бюджетний Логан перетворили на екстремальний спорткар (фото)
Нове
Українські військові показали рідкісний БТР-4 quotБуцефалquot вартістю до $1 600 000
Нове
4 помилки при використанні фум-стрічки, які допускають навіть майстри
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!