Nissan хоче вийти з альянсу з Renault, - ЗМІ | Та4ани

Микола Грищенко / 2020-01-13 Микола Грищенко

Nissan хоче вийти з альянсу з Renault, - ЗМІ


Компанія Nissan готується до повного розриву відносин з групою Renault.

Керівництво компанії Nissan розробляє план термінового виходу з альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi. Про це з посиланням на власні джерела в автомобільній галузі повідомило Financial TImes. За інформацією видання, відносини між Nissan і Renault різко погіршилися після втечі екс-глави альянсу Карлоса Гона з-під домашнього арешту в Японії. Нагадаємо, що судовий розгляд стосовно Гону було ініційовано прокуратурою Токіо після офіційної заяви Nissan про те, що він тривалий час занижував розмір своїх премій у звітах для Токійській фондовій біржі, а також використовував активи компанії в особистих цілях.

У керівництві Nissan вважають відносини з французькою групою «токсичними» для компанії і планують припинити співпрацю з Renault у всіх сферах, включаючи виробництво і розробки. За цим послідують серйозні кадрові перестановки в раді директорів Nissan.

Передбачається, що втеча Гону став лише каталізатором строкового розриву з Renault. Напруженість між партнерами існувала і раніше: Renault Group належить 43% акцій японської марки, тоді як Nissan володіє тільки 15% акцій Renault і без права голосу. При цьому саме японці забезпечують 60% інженерних розробок і дві третини виручки альянсу. До того ж, багато в Nissan проти технічної уніфікації французьких і японських автомобілів. За чутками, саме розділ інжирингу стане першим пунктом майбутньої угоди про розрив співпраці. Також компанії планують розділити виробничі майданчики. Офіційно цю інформацію в Renault і Nissan не підтвердили.


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Autoua.net"

Переглядів: 237
Перегляньте також:

Президентський лімузин взяв участь в екстремальній автогонке
В Україні помітили Ланос з номерами за ціною самого авто
На Південному мосту 19 лютого обмежать рух
Бренд Holden відходить в історію
BMW M2 з'явилася в новому образі
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!