Причини надмірного зносу шин | Та4ани

Марія Гавриленко / 2019-11-22 Марія Гавриленко

Причини надмірного зносу шин


Напередодні сезонного шиномонтажу деякі водії, оглядаючи свої зимові шини, з подивом виявляють, що при помірному пробігу за минулий сезон вони зносилися набагато сильніше, ніж очікувалося. Для того, щоб уникнути подібної ситуації в майбутньому, важливо звертати увагу на основні фактори, що сприяють передчасному зносу шин.

Неформат

Використовувати взимку літні шини небезпечно, однак це зупиняє далеко не всіх. Є і така категорія водіїв, які все літо можуть від'їздити на зимовому комплекті. І хоча це прямо не заборонено чинити так категорично не рекомендується: в гумовій суміші набагато більше натурального каучуку, що забезпечує шинам м'якість в умовах низьких температур - серед іншого, це означає, що в спеку зимові шини стираються об асфальт набагато сильніше.

Розвал-сходження і тиск в шинах

Мабуть, найпопулярніша причина проблем з шинами - це неправильний розвал-сходження. Далеко не всі водії дотримуються рекомендацій коригувати кути установки коліс після кожного втручання в підвіску автомобіля. Якщо таку перевірку не зробити вчасно, згодом може виявитися, що передня або задня пара шин "з'їдена" з країв.

Конкуренцію неправильним кутів установки коліс може скласти не менш популярна причина швидкого зносу - неправильний тиск в шинах. Перевіряти тиск в шинах необхідно раз в три тижні і обов'язково - перед тривалою поїздкою.

Несправна підвіска

Параметри кінематики ходової - надзвичайно складний і відповідальний процес, в ході якого враховується безліч факторів. Лише після цього нова модель автомобіля отримує путівку на конвеєр. Разом з тим, пошкодження підвіски в ході експлуатації можуть негайно позначитися на стані шин: на це, зокрема, вказують численні зони підвищеного зносу протектора. Такі симптоми є показанням до відвідування сервісної станції і перевірці підвіски авто.

Агресивне водіння

Форсування бордюрів на швидкості призводить до деформації каркаса шини, який хоч і має запас міцності, але після певних навантажень не повертається до колишньої форми. У найбільш важких випадках на шині залишається вм'ятина або розрив, роблять її неможливою експлуатацію, але навіть якщо зовні все виглядає непогано, пошкодження від стрибків по бордюрах порушують геометрію та шини прослужать значно менше. У Nokian Tyres знайшли рішення проблеми пошкоджених боковин і розробили технологію Aramid Sidewalls. Використання надміцних волокон араміда збільшує стійкість боковини до проколів і порізів, забезпечує ще більший пробіг шини і дає більше впевненості водіям на дорогах.

І звичайно ж, варто звернути увагу на свій стиль водіння. Чим швидше їде автомобіль в повороті і чим вище у нього при цьому маса, тим сильніше стираються шини, забезпечуючи необхідне зчеплення і утримуючи машину на траєкторії.

Наслідки неправильного зберігання

Стан шин можна погіршити не тільки неправильною експлуатацією, а й порушенням вимог щодо їх зберігання. Шини потрібно зберігати в прохолодному, добре провітрюваному та з нормальною вологістю приміщенні. Крім того, шини без дисків не можна класти один на одного або підвішувати, а шини на дисках ставити вертикально. Якщо необхідних умов для зберігання несезонних комплектів немає, то можна скористатися послугою "Hakka-готель", що надається шинними центрами VIANOR: можна приїхати, перевзутися і залишити шини на зберігання. Все, що потрібно - це записатися на відвідування шинного центру, залишити автомобіль і почекати, поки фахівці Vianor дістануть зі складу зимові шини, проведуть шиномонтаж і відправлять на склад літні.

via Nokian Tyres


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Autoua.net"

Переглядів: 253
Перегляньте також:

В Україні продають раритетний позашляховик зі славною історією
Вантажний КамАЗ перетворили на розкішний автодім з сауною та каміном
На занедбаному складі виявили три сотні рідкісних суперкарів (відео)
В Україні дозволили автосалонам працювати в карантин
Седан Audi A8 стане гібридом
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!