Як вибрати автомобільний зарядний пристрій: поради перед покупкою | Та4ани

Антон Васильчук / 2019-11-07 Антон Васильчук

Як вибрати автомобільний зарядний пристрій: поради перед покупкою


Вибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятора

Зарядні пристрої (ЗП) призначені для зарядки електричних акумуляторів та акумуляторних батарей. Їх підключають до зовнішнього джерела електроенергії, як правило, мережі змінного струму з напругою 220 В. Щоб зрозуміти, як вибрати зарядний пристрій для автомобіля, потрібно знати принципи їх роботи та інші особливості.

Как выбрать автомобильное зарядное устройство: советы перед покупкой

Акумулятор — важлива частина автомобіля. Він використовується, щоб завести двигун, а також живить прилади бортової мережі. Якщо акумуляторна батарея повністю розряджається, її потрібно зарядити за допомогою зарядного пристрою (ЗП). Зарядки АКБ відрізняються за принципом роботи і конструкції. Крім того, навіть в рамках однієї категорії можна знайти різні за своїми можливостями пристрою. Важливо не плутати їх з пуско-зарядними пристроями, здатними видавати пусковий струм з великою напругою.

Основні типи зарядних пристроїв

Зарядні пристрої бувають декількох видів, найпопулярніші з яких — трансформаторні і імпульсні ЗУ.

Трансформаторні зарядки

Головні деталі трансформаторного зарядного пристрою для акумуляторів трансформатор і випрямляч. Завдяки їм ЗУ видає постійний струм напругою 14,4 вольт. Таке значення найкраще підходить розрядженим акумуляторам. Трансформаторні зарядки — дуже популярний варіант, який вже встигли прозвати класичним. Є також спеціальний вид ЗУ, які підходять для десульфатации акумулятора.

Імпульсні зарядки

Імпульсні зарядки — більш нове обладнання, яке відрізняється від трансформаторних ЗУ деякими перевагами:

 • підвищена частота;
 • маленький вагу і габарити пристрою;
 • захист від перегріву, короткого замикання і перепадів в мережі (в ЗУ вбудований стабілізатор напруги).
 • >

  При використанні імпульсного зарядного пристрою в акумулятор надходять імпульси, які дозволяють швидко відновити заряд.

  На що звернути увагу при виборі зарядного пристрою?

  Щоб правильно вибрати автомобільний зарядний пристрій, потрібно розібратися в його характеристиках.

  Струм зарядки

  Це один з найважливіших параметрів АЗУ. Від цього залежить те, чи підійде пристрій певного акумулятора. Щоб зрозуміти, який зарядний струм буде оптимальним для АКБ, потрібно розділити ємність акумулятора на 10. Наприклад, акумуляторної батареї ємністю 60 Ач підійде ЗУ з зарядним струмом 6 ампер. Менша сила струму не зашкодить АКБ, але зробить відновлення заряду більш довгим.

  В сучасних зарядних пристроях є функція регулювання величини струму. Це дозволяє регулювати напругу, роблячи ЗУ відповідним різним акумуляторам.

  Напруга

  В залежності від напруги існують зарядні пристрої потужністю 12 В і 24 в Перші підходять для зарядки АКБ легкових авто, а другі — вантажного автотранспорту. Краще всього вибрати універсальний ЗУ, здатний перемикатися між цими режимами.

  Режими роботи зарядного пристрою

  Багато ЗУ здатні заряджати акумулятори двох режимах. Крім основного, у них є режим "Boost". Він максимально збільшує швидкість заряду батареї (до 30%), видаючи більше струму. Його часте використання призведе до зменшення експлуатаційного строку АКБ. Тим не менш, "Boost" стане у нагоді, якщо потрібно термінова підзарядка акумулятора.

  Професійні варіанти АЗУ можуть заряджати відразу декілька акумуляторів при використанні перехідників і кабелів.

  Можливість роботи в автоматичному режимі

  Роботу багатьох ЗУ потрібно регулювати в ручному режимі. Такі пристрої треба запускати, відключати, а також коригувати параметри вихідного струму в процесі зарядки. Сьогодні на ринку є моделі з автоматичним регулюванням процесу зарядки, які самі змінюють всі показники по мірі роботи з заряджати акумулятор, і вимикаються після її закінчення. Цю задачу виконує вбудований мікропроцесор.

  Як вибрати зарядний для акумулятора?

  Зробити правильний вибір ЗУ можна лише розуміючи особливості автомобільного акумулятора, який потрібно буде заряджати.

  Тип акумулятора

  Зарядні пристрої можуть заряджати свинцево-кислотні АКБ. Однак крім цього типу існують і інші типи, для яких ЗУ будуть марні:

 • Кальцієві. Це акумулятори, електроди в яких виготовляються із сплаву свинцю і кальцію. Крім цього, до їх складу добавляють алюміній, олово і навіть срібло.
 • Гібридні. Цей тип відрізняється різним складом негативних і позитивних електродів. У негативних міститься калій, а позитивні зроблені зі свинцю з додаванням сурми. Це продовжує експлуатаційний термін акумулятора, так як електроліт починає повільніше випаровуватися. Крім того, цей тип батарей показує в 1,5–2 меншу ступінь саморозряду.
 • Ємність АКБ

  Це дуже важливий параметр, який впливає на те, яке ЗУ підійде для зарядки акумулятора. Значення ємності батареї відображає час, протягом якого вона може віддавати електроенергію. Ємність вимірюється в ампер-годинах (Ач), а для невеликих батарей — в міліампер-годинах (маг). Не варто плутати ємність з зарядом.

  Кілька порад з вибору автомобільного зарядного пристрою

  Ось ще кілька корисних порад, які допоможуть правильно вибрати зарядний пристрій для машини:

 • Вибирайте АЗУ, яка підходить для вашого типу акумулятора. Вся інформація про тип акумулятора написана на ньому самому.
 • Уважно вивчайте характеристики обладнання. Воно повинно відповідати вашим запитом. Бажано вибрати пристрій з запасом потужності.
 • Не переплачуйте за додаткові непотрібні функції. Режим "Boost" і зарядка декількох акумулятор найчастіше використовується на СТО.
 • Купуйте прилад для вимірювання заряду акумулятора. Він допоможе виміряти ємність, опору і напруги акумуляторних батареях.
 • При експлуатації спочатку підключіть до клеми АЗУ до акумулятора, а після — до мережі. Зверніть увагу, що потрібно дотримувати полярність — для полюсів "плюс" і "мінус" призначені відповідні клеми.

 • При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Topgir"

  Переглядів: 444
  Перегляньте також:

  Нове
  Велосипед проти суперкара Lamborghini – незвичайна гонка в Києві
  Нове
  На вулиці Рейтарській обмежать рух транспорту
  Нове
  На вулиці Золотоворітській обмежать рух
  Нове
  На Кловському узвозі 23 і 24 травня обмежать рух
  Нове
  На вулиці Олеся Гончара обмежать рух
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!