Як даішники штрафують водіїв на пішохідному переході | Та4ани

Олександр Панасюк / 2019-09-25 Олександр Панасюк

Як даішники штрафують водіїв на пішохідному переходіФото https://goshenindiana.org Під'їжджаючи до нерегульованого переходу, кожен водій повинен чітко знати, коли він має право безкарно проїхати по «зебрі», по якій рухається пішохід. Портал «АвтоВзгляд» нагадує, як уникнути штрафу в такій ситуації.
Іван Флягин

Правила дорожнього руху свідчать, що водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, зобов'язаний дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину або вже вступили на неї (пункт 14.1).

Крім того, слід знати, що конкретно означає поняття «уступити дорогу» або «не створювати перешкод». Згідно з пунктом 1.2 ПРАВИЛ дорожнього руху, це вимога, що означає, що учасник дорожнього руху не повинен починати, відновлювати або продовжувати рух, здійснювати який-небудь маневр, «якщо це може примусити інших учасників руху, мають по відношенню до нього перевагу, змінити напрямок руху або швидкість». Тобто пішохід, як йшов по переходу, так і повинен йти, не зменшуючи швидкості і не змінюючи напрямку.


На думку співробітників ДАІ, водій обов'язково повинен зупинятися перед «зеброю», навіть якщо пішохід зовсім далеко — з протилежного боку дороги — однією ногою торкнувся проїжджої частини. Проскочивши, наприклад, за три метри попереду ледве йде дідуся з двома паличками, ви ризикуєте нарватися на штраф в розмірі від 1500 до 2500 рублів.

Аргумент правоохоронців простий: згідно ПДР, ви зобов'язані дати дорогу всім пішоходам, які переходять проїзну частину або вже вступили на неї. Але в той же час в цьому випадку дії водія в точності відповідають вищевказаної формулюванні «дати дорогу». Адже людині не потрібно змінювати ані напрямок руху, ні свою швидкість, якщо він ще далеко від уявної точки перетину з траєкторією машини.

У судовій практиці вже є рішення Верховного суду РФ, згідно з яким водій може проїжджати нерегульований перехід, якщо не змусить пішоходів змінювати швидкість та напрямок. Але співробітники ДПС продовжують це ігнорувати і змушують автовласників оскаржувати подібні протоколи у вищих інстанціях.

Як ГИБДД виправдовує водіїв, врізаються в припарковані авто32067
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 875
Перегляньте також:

Нове
Porsche побудувала кузовний цех для електричного Macan
Нове
Rolls-Royce Wraith Kryptos спантеличить власника шифровкою
Нове
Поліція в Києві зупинила крутий кортеж авто (відео)
Нове
В Україні виставили на продаж легендарний авто слуги народу
Нове
Завод, що випускає Volkswagen Passat, перепрофілюють під електромобілі
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!