Уряд готує потужний стрибок цін на нові автомобілі | Та4ани

Алина Бирюкова / 2019-09-10 Алина Бирюкова

Уряд готує потужний стрибок цін на нові автомобілі • Автомобілі
 • АвтопромПравительство готує потужний стрибок цін на нові автомобілі Щоб компенсувати зниження ввізних мит, як того вимагають правила СОТ, російський уряд має намір підвищити утилізаційний збір на всі нові автомобілі, що продаються на нашому ринку.
  Максим Строкер

  З 1 січня 2020 року влада планує різко збільшити утилізаційний збір на автомобілі. Механізм підвищення вже розробив Мінпромторг. Середня ставка утильсбора, судячи з усього, повинна зрости на 80%, а в сегменті легкових авто більш ніж у два рази — на 110%, повідомляє «Комерсант».

  Причиною для такого підвищення називають необхідність збереження бар'єру для ввезення в Росію автотранспорту після зниження мита, запланованого на 1 січня 2020 року відповідно до зобов'язань нашої держави перед СОТ.

  Нагадаємо, що утилізаційний збір на нові автомобілі ввели в Росії в 2012 році, щоб формально замаскувати таким чином 30-відсотковий митний бар'єр на імпорт іномарок.

  Адже за правилами СОТ, членом якої є Російська Федерація, мита на імпорт машин в нашу країну слід поступово зменшувати. А вітчизняні влади, намагаючись стимулювати виробництво машин на нашій території, продовжують, фактично, утримувати ввізного бар'єр на колишньому рівні. За останні сім років мита знижувалися кілька разів, однак паралельно підвищувався утилізаційний збір.

  По ідеї, вся ця історія з утилізаційним збором мала б стосуватися виключно імпортованих моделей авто. На практиці жн, з кожним підвищенням утильсбора підскакують ціни взагалі на всі машини, що продаються на російському ринку — кожен раз на 2-4%. Чергове тотальне підвищення утилізаційного збору в 2020 році знову підвищить середні ціни на авторинку — навіть на марки і моделі, які зроду не імпортувалися, а випускалися виключно в Росії.


  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

  Переглядів: 147
 • Перегляньте також:

  Самі круті і найшвидші спортивні седани 90-х
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!