ГИБДД пустить за кермо навіть неповнолітніх | Та4ани

Олексій Подільський / 2019-09-09 Олексій Подільський

ГИБДД пустить за кермо навіть неповнолітніх • ДАІ
 • ПДДГИБДД пустить за кермо навіть неповнолітніх Опублікований попередній варіант поправок в Закон РФ «ПРО безпеку дорожнього руху» («ПРО БДР»), присвячених принципам допуску громадян до керування транспортних засобів. Крім іншого, він, за прикладом низки країн, дозволить сісти за кермо тінейджерів.
  Максим Строкер

  Так, найбільш революційним із запропонованих нововведень можна назвати дозвіл водити легкову машину неповнолітнім, які досягли 17-річного віку. Зараз, як відомо, за кермо офіційно дозволено сідати з 18 років, хоча отримати «права» можна і в більш юному віці.

  Поправки в закон про БДР кажуть, що водіння машини по категорії «В» 17-річним громадянином можливо «з супроводжуючим при дотриманні умов, визначених Урядом РФ». Норма, як бачимо, відсильна — хто може виступати в ролі супроводжуючого в законі прямо не прописано, це буде визначено окремою постановою уряду.

  Однак, за словами голови Міжрегіональної асоціації автошкіл Тетяни Шутылевой, в даному випадку за основу передбачається взяти досвід Австрії, де багато років тому була введена подібна практика. В якості супроводжуючого для 17-річного водія там може виступати лише людина, що відповідає відразу декільком вимогам: близький родич, не має у своєму послужному списку поневірянь «прав», систематичних порушень ПДР і т. п.

  — У нас зараз хлопці отримують права в 17 років, а потім сидять і чекають 18-річчя. За рік навички їзди втрачається, на дорогу виїжджають повнолітні, але при цьому зовсім «ніякі» водії. Дозволити підліткам їздити з супроводжуючим — правильна ідея. В Австрії зараз ця категорія водіїв (неповнолітній з дорослим на пасажирському місці) зараз вважається найбільш безаварійної, — пояснила Тетяна Шутылева порталу «АвтоВзгляд».


  Друге нововведення, розроблене ГИБДД, стосується видачі мотоциклетних «прав». Про їх отримання одразу після 18-го дня народження доведеться забути взагалі. Так, щоб відкрити категорію «А» буде потрібно досягти 24-річного віку. Тим, хто хоче сісти за кермо байка раніше, спочатку доведеться освоїти нову категорію — А2, дозволяє управляти моциком не могутніше 47 к. с. Отримати її можна буде лише з 20-и років.

  Крім того, жорстко обумовлюється співвідношення потужність/маса такого транспортного засобу, — він повинен бути важким і не забезпечувати високих динамічних характеристик. Так, максимально потужний для «А2» 47-сильний байк повинен в обов'язковому порядку важити більше 174 кг. Ні про які «перегонах» на подібних апаратах говорити не доводиться.

  Зараз, як відомо, «права» категорії «A» видають громадянам, які досягли 18 років. А категорії «А1» і «М», що дозволяють керувати мопедами і легкими мотоциклами, можуть отримувати і 16-річні підлітки.

  Що краще: дешевий KIA Sportage або дорогий «китаєць» DFM AX743017
  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

  Переглядів: 134
 • Перегляньте також:

  Самі круті і найшвидші спортивні седани 90-х
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!