Сумна дорога до моря: за що позбавляють прав, грошей і машин на трасі М4 «Дон» | Та4ани

Костя Павлюк / 2019-08-13 Костя Павлюк

Сумна дорога до моря: за що позбавляють прав, грошей і машин на трасі М4 «Дон»Фото avtovzglyad.ru В цьому році по трасі М4 «Дон» до ласкавого Чорного моря прокотилося 5000 росіян. На жаль, але багато з них не отримали задоволення від поїздки, втративши на головному платнікє країни «прав» і навіть автомобілів. Що потрібно знати моторизованим громадянам, які планують відправитися «на півдня» в оксамитовий сезон, щоб не зіпсувати відпустку, з'ясував портал «АвтоВзгляд».
Дмитро Зленко

Найкоротший шлях до Кримського моста йде по трасі М4 «Дон». Навігатор з оптимізмом обіцяє дістатися до нього з Москви за 20 годин, хоча у примітці до маршруту і попереджає про ризик потрапити в глуху пробку, та не одну. І точно — не встигнете ви від'їхати від столиці і на сотню кілометрів, як почнете встрявати в затори на пунктах оплати проїзду. Тут — повний аншлаг, причому в черзі стоять і ті, хто платять у касу, і ті, хто розраховував промчати з вітерцем по транспондеру.

При цьому впадає в очі напис перед терміналом, яка говорить, що тепер пункт проїзду оснащений жорстким шлагбаумом. І правда: в минулому році «палиці» пристрої були з м'якого пластику, який брався на таран без збитку як для автомобіля, так і для самої загороджувальної конструкції. Мабуть, число «безбілетників» зросло до такої міри, що власники платних ділянок пішли жорсткі заходи.

Справа — шлагбаум

Їх жорсткість, зауважимо, полягає не тільки в міцних шлагбаумах (зрештою інші автомобілісти їздять на таких рыдванах, яким зайва вм'ятина — що медаль на кітелі солдата). Власники платних доріг відпрацювали з даішниками і суддями 100-відсоткову схему залучення «зайців» до відповідальності.

По камерах встановлюється номер автомобіля, який здійснив таран, інспектори складають протокол за ч. 2 ст. 12.27 КоАП РФ «Залишення місця ДТП», а потім любителя їздити на халяву по платній трасі позбавляють прав на термін до 1,5 років.


Фото ngnovoros.ru

З точки зору адміністративного законодавства, проїзд крізь закритий шлагбаум — це ДТП ( подія, що виникло в процесі руху транспортного засобу по дорозі і з його участю, під час якого загинули або поранені люди, пошкоджені транспортні засоби, вантажі, споруди або заподіяно інший матеріальний збиток). Коли шлагбауми були м'якими, зіткнення з ними не вважалося ДТП (збиток нікому не було завдано). А ось пошкодження жорсткої конструкції — привід викликати ГИБДД.

Фотоловушки для водив

Якщо вас запитають: «В якій області країни самі штрафоопасные дороги в Росії?» не замислюючись можете відповідати, що у Вологодській і Воронезької. Про північний регіон ми розповімо в іншому матеріалі, а що стосується півдня Росії...

Ще три роки тому, йдучи цим маршрутом, більшість автовласників, повернувшись додому і відкривши поштову скриньку, просто тонули в водоспаді извергнувшихся звідти «листів щастя». Розкриваючи один конверт за іншим громадяни виявляли, що абсолютно всі штрафи — з Воронезької області. На жаль, і сьогодні проїхати тут і не заробити п'ять-шість постанов у вас не вийде ні при яких умовах.

Не знаємо, у чому секрет воронезьких камер: то триноги і стаціонарні фотоловушки тут по-особливому налаштовані, то їх тут така кількість, що вони прострілюють кожен метр дороги, але суть в тому, що поповнити регіональну казну судилося, схоже, кожному, хто проїжджає автомобілісту.

Скільки грошей витратили росіяни на іномарки в цьому году800
Чого побоюватися сім'ям, які їдуть до Чорного моря на своєму авто по трасі М4 «Дон»199417

Варто перетнути кордон Ростовської області з Краснодарським краєм, як тут же виникає відчуття, що потрапляєш в поліцейську державу. Буквально під кожним кущем захована даішна машина з притаившимися в ній інспекторами. При цьому облюдение швидкісного режиму служивих мало цікавить. В основному намагаються зловити тих, хто не встиг завершити обгін до початку суцільної лінії розмітки. Зрозуміло, закидають виїзд на зустрічну смугу, а аргументи, що, мовляв, обгін був початий в дозволеному місці, розбиваються об фразу: «У вас буде можливість переконати в цьому суддю». Знаючи, як нині болісно МВС реагує на критику, стверджувати, що хтось бере хабарі не станемо. Зрештою, не спійманий — не злодій.

Але і діставшись до Криму — не розслабляйтеся.

Столичний досвід для провінції

Інфраструктура Криму, мабуть, через санкцій, досить сильно відрізняється від того, що ми звикли бачити на в Краснодарському краї. Тут дуже убогі заправки, немає пристойних мережевих магазинів. Проте чого тут удосталь, так це приладів фото - і відеофіксації порушень ПДР. Як розповів один місцевий житель, знайоме з ситуацією, рік тому в Крим запросили фахівців по камерах зі столичної мерії. Ті, мабуть, провели майстер-клас по відносно чесних способів відбирання грошей у населення, в результаті чого у великих містах з'явилися платні парковки, евакуатори, всюдисущі триноги і стаціонарні прилади, що працюють в автоматичному режимі. Причому, щоб підвищити збирання від штрафів, у зоні дії камер повісили знаки, обмежують швидкість до абсурдних величин (з 90 км/год до 50, а то і зовсім 40 км/год — як у материковій Росії).

Ну, а саму підлу, аморальну навіть, враховуючи святковий настрій відпускника і його чад і домочадців, влаштували в цьому році судові пристави.


Віддай автомобіль

При цьому в оксамитовий сезон, коли на південь кинуться більш заможні громадяни, завзяття фіскалів ще більше зросте. Адже вони полюють по крупному, позбавляючи громадян автомобілів. Групи співробітників ФССП, збройні мобільним комплексом «Дорожній пристав», що складається зі спеціальної камери на тринозі і ноутбука з завантаженої в нього базою боржників, приєднуються до даїшним патрулям. При цьому сканується потік авто, що йде до моря.

Коли камера помічає в потоці машину, що належить боржникові, вона сигналізує про це оператора і виводить на монітор дані на громадянина. І тут, що називається, приїхав. У прямому сенсі слова — вже відомо про арешт 24-х транспортних засобів неплатників, 5 з яких вилучені на користь держави на місці, а 19 — залишено власникам на умовах відповідального зберігання. Іншим водіям пощастило більше, але серйозно пощипати відпускний бюджет — громадянам довелося прямо на місці засідки викласти в цілому 376 000 рублів недоїмок.

Які штрафи, крім штрафів ГИБДД, чекають на водіїв, які збираються у відпустку в Сочи16509
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 144
Перегляньте також:

Самі круті і найшвидші спортивні седани 90-х
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!