Як ДАІ штрафує за стоянку на офіційних парковках | Та4ани

Артем Сергієнко / 2019-08-12 Артем Сергієнко

Як ДАІ штрафує за стоянку на офіційних парковкахmtdata.ru Для багатьох автовласників стає великим сюрпризом отримане «лист щастя» за стоянку машини строго у відповідності з вказівками розмітки на дорожньому полотні. А все тому, що букву ПДР теж потрібно шанувати.
Максим Строкер

Як ви вчините, якщо вам потрібно припаркуватися і ви бачите разлинованные білими лініями на асфальті паркувальні місця? Будь-який нормальний водій залишить машину на такий придорожньої стоянці і піде по своїх справах. Не звертаючи уваги на те, як розмітка розташовується відносно проїзної частини — паралельно, перпендикулярно або під кутом до бордюру. Здавалося б, у таких умовах просто неможливо отримати штраф за порушення правил паркування. На жаль, але це досить поширена помилка.

Підтвердженням служать численні запитання автомобілістів про правомірність штрафу ДАІ за парковку під кутом до бордюру. ПДР в цьому сенсі містить маленький нюанс, про який забувають більшість водіїв, які паркуються «по розмітці».

Пункт 12.2 Правил з приводу паркування говорять наступне: «Ставити транспортний засіб дозволяється в один ряд паралельно краю проїзної частини.... Поєднання знака 6.4 з однією з табличок 8.6.4–8.6.9, а також лініями дорожньої розмітки допускає постановку транспортного засобу під кутом до краю проїзної частини в разі, якщо конфігурація (місцеве розширення) проїжджої частини допускає таке розташування».


Інакше кажучи, стоянка машини не паралельно краю проїзної частини допускається, тільки коли є в наявності і розмітка на асфальті, і знак, що визначає спосіб розташування машини при цьому.

Якщо знаку немає — паркуватися під кутом до бордюру не можна, що б там не було намальовано на асфальті. Ситуація в даному випадку аналогічна паркування на тротуарі. Вона дозволена тільки в зоні дії відповідного знака. Ніхто ж не дивується штрафу за те, що машина стоїть там, де належить ходити людям і відсутній знак «Стоянка на тортуаре»!

Так само йде справа і з парковкою під кутом до бордюру — навіть при наявності підступної розмітки на проїжджій частині. Не звернувши уваги на відсутність знаку, що визначає дозволений тип паркування, цілком можна заробити 3000 рулів штрафу (якщо справа відбувається в одній із столиць), а іноді — ще й евакуацію на штрафмайданчик.

Сімейна цінність: тривалий тест-драйв KIA Cerato11541
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 80
Перегляньте також:

На продаж виставлений унікальний спортивний катер Ferrari
Божевільні схрестили стару Audi і нову Tesla (відео)
Оголошено українські ціни на перший кросовер Aston Martin
Daimler випробує матеріали з переробки
Тюнінг на межі: як виглядає найнижча Нива (відео)
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!