За якою светотюнинг в автомобілі ГИБДД ніколи не оштрафує | Та4ани

Антон Васильчук / 2019-08-12 Антон Васильчук

За якою светотюнинг в автомобілі ГИБДД ніколи не оштрафує • ДАІ
 • ПДДЗа який светотюнинг в автомобілі ГИБДД ніколи не оштрафує Чого тільки сьогодні не продається на «алиаэкспрессах» для улучшайзинга «залізного коня». Правда, не всі з представленого асортименту підпадає під встановлені російським законодавством норми. Однак тюнінг тюнінгу — ворожнечу.
  Ліка Затворна

  Автомобіль — це транспортний засіб підвищеної небезпеки. І той, хто ним керує, несе таку ж підвищену відповідальність за недотримання ПДР і незадовільний технічний стан автомобіля. І з тим, і з іншим можна розбиратися болісно довго, вичитуючи численні пункти, Гости, поправки і постанови про те, що є порушенням, і чого не можна робити зі своїм транспортним засобом.

  Але часом так хочеться піти в розріз з системою, наприклад, прикрасивши свій автомобіль різнокольоровими ліхтариками, світлодіодними стрічками або підсвічуванням днища. І, до речі, дещо з цього списку можна встановити цілком легально, зробивши власну машину більш помітною, що, в свою чергу, позитивно вплине і на безпеку.

  В ПДР досить чітко зазначено, які світлові прилади можна використовувати і встановлювати на цивільних автомобілях. Якщо коротко, то спереду — нічого, крім того, що світить білим, жовтим і помаранчевим. Ззаду — білим, жовтим, оранжевим і червоним. При цьому не допускаються світяться номерні рамки, бо освітлення номера зараховується до зовнішніх світлових приладів і має ГОСТ, порушення якого тягне за собою неминучу відповідальність (ч. 3 ст. 12.5 КоАП РФ — за самовільне підсвічування переднього номера — позбавлення прав від шести місяців до одного року з конфіскацією ілюмінації, за підсвічування заднього номера — штраф 500 рублів).


  Самостійна установка ДХО, якщо заводом-виробником денні вогні не передбачені в автомобілі ні в яких комплектаціях, також заборонена. Те ж стосується і установки ксенону — завод не поставив — значить, це самостійна зміна конструкції автомобіля.

  А ось що буква закону говорить про такі дрібниці, як світяться ніпельні ковпачки або кришечки на колісні болти? А все досить просто. Ніякими нормативними актами світяться китайські примочки, які розсипом продаються в інтернеті, не заборонені. Як, втім, і світяться форсунки склоомивачів, підсвітка днища та колісних дисків. І залучити вас за ч. 3 ст. 12.5 КоАП РФ співробітник ГИБДД не зможе. Це те ж саме, якби в ДАІ почали штрафувати за катафоти.

  Правда, як і скрізь, тут теж є нюанси — вся ця ілюмінація повинна мати автономне живлення. Якщо довести, що якісь аксесуари з цього списку вбудовані в електричну мережу автомобіля, то його експлуатація без дозволу ДАІ буде заборонена п. 7.18 «Переліку несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів».

  За таке порушення, відповідно до ч. 1 ст. 12.5 КоАП РФ, водієві загрожує штраф у розмірі 500 рублів. Однак якщо світяться форсунки і підсвічування днища досить клопітно зробити автономними, то ковпачки живляться від батарейок, або світяться самі по собі через спеціального складу, з якого вони виготовлені. А це означає, що їх можна ставити на радість собі та безпеки оточуючих заради.

  Наскільки ефективний хімічний тюнінг мотора7698
  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

  Переглядів: 109
 • Перегляньте також:

  На продаж виставлений унікальний спортивний катер Ferrari
  Божевільні схрестили стару Audi і нову Tesla (відео)
  Оголошено українські ціни на перший кросовер Aston Martin
  Daimler випробує матеріали з переробки
  Тюнінг на межі: як виглядає найнижча Нива (відео)
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!