Чому кожен другий автомобіль в Росії купується в кредит | Та4ани

Ігор Микитюк / 2019-07-18 Ігор Микитюк

Чому кожен другий автомобіль в Росії купується в кредитФото zendiar.com Після яскравого сплеску в минулому році, в цьому російський авторинок знову почав падати, і за прогнозами втратить до кінця 2019 мінімум 10% від минулорічних результатів. Ситуація настільки загрозлива, що Уряд РФ навіть змушений був продовжити дію таких програм держпідтримки, як «Перший автомобіль» і «Сімейний автомобіль». Автовиробники, зі свого боку, пропонують нові схеми автокредитування, знижуючи, в тому числі, і відсоткові ставки. І це дає свої плоди.
Юхим Розкін

Так, ось вже другий рік поспіль кожен другий новий автомомобіль в Росії купується в кредит. За підсумками 2018 року в країні видано 801 300 автокредитів — за рік цей показник виріс на 10,7% (у 2017 році у кредит продано 723 800 авто). При цьому, що показово, зростає і число кредитів, виданих на покупку уживаних машин (23% від загального числа позик на авторинку). Цікаво, що в структурі кредитовани автокредитування займає друге місце, пропустивши вперед позики на покупку і ремонт житла. А взагалісьогодні 45 млн. росіян мають хоча б один позика — це 60% працюючого населення країни.

Одночасно зі структурою попиту змінюється портрет потенційного позичальника. Наприклад, для кожного п'ятого клієнта (18,45%) першою позикою, який він оформляє, є автокредит. Крім того, позиковими коштами на авто часто користуються досить забезпечені росіяни, які, наприклад, не оформляють споживчі позики — це надійні позичальники для банків.

Додатковим стимулом для молодого населення придбати авто є програма «Перший автомобіль», де знижка на купівлю першого авто може скласти до 100 тисяч рублів. До речі сказати, за програмами держпідтримки особливим попитом користуються корейські автомобілі. Так, кожен десятий автомобіль за програмою «Сімейний автомобіль — Hyundai (9% продажів), за програмою «Перший автомобіль — KIA (11%). Автокредит для населення вигідний тим, що немає необхідності довго збирати на «автомобіль мрії», а офіційні дилери і банки пропонують вигідні умови кредитування з низькими процентними ставками, іноді без початкового внеску.

– Клієнти усвідомлено роблять вибір на користь автокредитів, оскільки з урахуванням наявних спеціальних програм покупка в кредит часто більш вигідна, ніж звичайна, — коментує ситуацію директор департаменту фінансових послуг ДК «АвтоСпецЦентр» — Дмитро Мольков. — В дилерських центрах представлено безліч кредитних програм, які допомагають заощадити на процентною ставкою або платежі, а також допомагають придбати автомобіль більш вигідно....


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 35
Перегляньте також:

На продаж виставлений унікальний спортивний катер Ferrari
Божевільні схрестили стару Audi і нову Tesla (відео)
Оголошено українські ціни на перший кросовер Aston Martin
Daimler випробує матеріали з переробки
Тюнінг на межі: як виглядає найнижча Нива (відео)
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!