Водія засліпило Сонце: кого визнають винуватцем аварії? | Та4ани

Марія Гавриленко / 2019-07-09 Марія Гавриленко

Водія засліпило Сонце: кого визнають винуватцем аварії? • ДАІ
 • ПДДВодителя засліпило Сонце: кого визнають винуватцем аварії? «Це все сонце прокляте!» — подібна фраза водія, який намагається пояснити причину дорожнього події, стає актуальною саме в літній період, коли навколо особливо багато світла.
  Максим Строкер

  Дорожніх ситуацій, коли засліплення стає реальним фактором, що провокує ДТП, досить багато. Найпримітивніша — коли йде попереду машина різко гальмує. Причому відбувається це на тлі низько висить над обрієм ранкового Сонця або на заході.

  Водій їде позаду машини при такому освітленні якщо і помітить маневр гальмування колеги, то тільки в самий останній момент, коли тиснути на педаль гальма вже пізно. Результат — формулювання «недотримання дистанції» у протоколі за фактом ДТП.

  Другий варіант пов'язаний з поворотом наліво. Бажає його виконати автомобіліст зупиняється в лівому ряду, кидає погляд на «зустрічку» щоб переконатися в безпеці маневру, але за блиском світила не помічає наближається звідти транспорт.

  Чим менше габарити рухомого там МС, тим легше воно губиться в сліпучих променях. Тому особливо часто подібна «маскування» спрацьовує стосовно мотоциклістів і велосипедистів. На жаль, саме вони особливо сильно страждають у подібних аваріях — врізаючись в повертає їм навперейми автомобіль.

  Тут водієві пред'являють вже «не поступився ТЗ, рухомого в зустрічному напрямку».


  Тілесні ушкодження байкери отримують, як правило, серйозні. Тому банальне засліплення цілком може обернутися кримінальною справою, судом і реальним терміном ув'язнення.

  Не менш неприємною ситуацією, викликаною осліпленням водія вважається аварія, в якій він збиває пішохода. Постать дитини, наприклад, може цілком «загубитися» в б'ють по очах драйвера променях — навіть коли той перебуває в якомусь десятці кроків перед капотом.

  Подібна неприємність може статися як на «зебрі», так і поза пішохідного переходу. На «зебрі» водій отримає вердикт «не поступився». У разі подібної трагедії поза переходу винуватцем ДТП його навряд чи визнають, але відповідати в рамках Цивільного кодексу йому все одно доведеться.

  Тому водії і приводять у своїх поясненнях засліплення сонячним світлом в якості не залежить від них причини аварії. На жаль, це марна затія. Адже згідно з пунктом 19.2 ПДР, «при засліпленні водій повинен увімкнути аварійну сигналізацію і, не змінюючи смуги руху, зменшити швидкість і зупинитися». Не зробив цього — порушив вимоги Правил.

  Отже, будеш визнаний винуватцем аварії в будь-якому випадку. Навіть якщо, наприклад, пішохід сам несподівано кинувся під колеса твоєї машини з кущів!

  «Стрілки» по-корейськи: тест-драйв оновленої Hyundai Elantra8483
  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

  Переглядів: 89
 • Перегляньте також:

  Нову Kia Optima 2020 перетворили в Ауді А7 для бідних
  В Україні зняли рідкісне заряджене купе Bentley
  Як виглядає найкрутіший причіп для BMW з тюнінгом
  Автомобільна навігація – це не тільки навігатор
  Пошарпаний Ford Sierra продали з аукціону за ціною нової сімки BMW
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!