Які відмазки найчастіше використовують продавці старих машин, приховуючи їх недоліки | Та4ани

Олександр Панасюк / 2019-06-26 Олександр Панасюк

Які відмазки найчастіше використовують продавці старих машин, приховуючи їх недолікиФото myavtopodbor.ru Купуючи стару машину, треба бути готовим до того, що практично кожен з вподобаних вам примірників буде мати ті чи інші проблеми. При чому досить серйозних. Проте їх власники на блакитному оці стверджують, що автомобіль у всіх сенсах чистий, як сльоза немовляти. Щоб довести цю аксіому, портал «АвтоВзгляд», перевіривши через спеціальні сервіси 25 оголошень про продаж машин і з'ясувавши їх таємницю, зв'язався з кожним продавцем, тестуючи їх на чесність. І ось, що з цього вийшло...
Юхим Розкін

Отже, з перевірених нами через avtocod.ru 25 оголошень про продаж машин, 8 були після ДТП, 8 — в заставі, 5 — з обмеженнями ГИБДД, 2 — працювали в таксі і 2 — зі скрученим пробігом. Проте їх власники в розмові з нами все-одно намагалися приховати недоліки своїх транспортних засобів, заперечуючи очевидне. Розповімо про їх відмазки докладніше.

Як приховують проблеми після ДТП

Характерний розмова відбулася у нас з владельцес Toyota Corolla 2014 року. Зовні машина виглядає непогано, хоча на передній частині видно невеликі подряпини. Відкриваємо звіт avtocod.ru і бачимо, що автомобіль знаходиться в заставі, є обмеження на реєстрацію ГИБДД, 1 ДТП, 1 розрахунок ремонтних робіт. І в довершення до всього — неоплачені штрафи. Дзвонимо продавцю.

– Я знаю, — відповідає він на наші претензії, що попередній власник потрапляв у ДТП. Але при покупці сам особисто перевіряв машину — удар був зовсім незначним. Трохи підфарбували, і все в порядку...

50% продавців авто після ДТП дали відповідь, що аварія була не суттєва. 12,5% зовсім відмовилися визнавати факт ДТП. 12,5% сказали, що купували машину на б/у ринку і навіть не підозрювали, що вона після аварії. 12,5% чесно зізналися в зіткненні з іншими ТЗ. 12,5% не підняли слухавку.

Вірити продавцю чи ні, вирішувати вам. Але ось, як коментує подібні відповіді керівник проекту «Мій Експерт — Єкатеринбург» Євген Логінов:


Фото avtocod.ru

– У моїй практиці часто зустрічаються випадки, коли по базі ГИБДД числиться ДТП, але продавець впевнено наполягає на своєму. Каже, що була просто подряпина. Нічого страшного. А на ділі, коли починаємо проводити перевірку, часом виявляються вельми серйозні пошкодження. Тому до такої відмовці слід ставитися уважно.

А чи був хлопчик?

А тепер звернемо увагу на розрахунок ремонтних робіт у тієї ж машини, який проводився аж у 2015 році. Ціна за даними страхової компанії склала без малого 143 720 рублів. Вказані заміна бампера, решітки радіатора, рамки номерного знаку, фар і т. д. загалом, повний фарш. Точно все в порядку?

– Такого не може бути! Онлайн-сервіси часто помиляються. У них завжди неточні дані. Я ж сам особисто на цій машині їздив і точно знаю, що таких ремонтних робіт не проводилося, — переконує нас продавець.

Така відповідь про розрахунок ремонтних робіт нам дали рівно 50% продавців машин після ДТП. Решту 50% заявили, що ніякої розрахунок ремонтних робіт не проводилося.

Заставні таємниці

Крім іншого, нагадаємо, ця Corolla знаходиться в заставі. Продавець без частки подиву відповідає:

Наташа або Вася: у продавця з яким ім'ям краще всього купувати вживану машину5480
Фото avtocod.гиПочему не варто купувати вживану машину з турбомотором, люком і навіть АКП7511

– Зрозуміло, машина в заставі у банку. Я ж її в кредит брав. От купіть, і відразу борг сплачу. Я ж порядна людина...

75% продавців визнають факт застави, обіцяючи погасити борг після оформлення угоди. Решта 25% факт застави повністю заперечували.

Дійсно, дати початку володіння автомобілем і початку застави збігаються. Імовірно, машина і правда купувалася в кредит. Однак факт того, що продавець відразу після продажу поїде оплачувати борг, не може бути стовідсотковим. І якщо він цього не зробить, то у вас будуть фінансові проблеми. Те ж саме стосується і неоплачених штрафів.

Обмеження ГИБДД

Знаходимо оголошення про продаж BMW 5-q серії. Ціна питання не така вже й мала — 1 190 000 рублів. У коментарі зазначено, що автомобіль в ідеальному стані, не бита, не фарбований. І все б нічого. Але ми запускаємо онлайн-перевірку і бачимо: у машини є обмеження на реєстрацію ГИБДД. Отже, купивши автомобіль, ми не зможемо зареєструвати його на себе, поки обмеження не будуть зняті. До слова сказати, накладені обмеження зовсім недавно. Задаємо питання продавцю.

– Це правда, обмеження є. Але вони пов'язані з несплатою податків за ІП. Я вже їх оплатив, скоро знімуть обмеження...


Фото avtocod.ru

Може бути, так воно і є. Однак перевірити цей факт неможливо. Крім того, обмеження на реєстрацію ДІБДР можуть накладатися не тільки у зв'язку з несплатою податків.

25% продавців стверджують, що обмеження ГИБДД пов'язані з несплатою податків. 75% посилаються на наявність неоплачених штрафів.

– До причин накладення обмежень відносяться різного роду майнові спори, штрафи, борги, неправильно зазначені дані на митниці, перебування в розшуку, невідповідність деталей в автомобілі, — коментує ситуацію керівник Уральського центру правової допомоги автомобілістам Руслан Муніров, — Тому купувати такий транспортний засіб до зняття обмежень я б не радив...

На дурника

І ще один цікавий факт: 100% продавців машин після таксі і 100% продавців машин зі скрученим пробігом відмовилися це визнавати. А взагалі, купуючи старий автомобіль, біжіть від продавців, якщо авто оформлено не на них («Продаю машину брата, свата, тестя, зятя і т. д.»), відсутня сервісна книжка («А навіщо у офіціалів обслуговувати? Там же дорого!»), сильно затертий кермо («Дружина їздила в кільцях, всі подряпала»), держномери видані в іншому регіоні («Я машину в одного кращого забрав, а він у Москві живе! Зараз ось тут продаю») і особливо, якщо господар відмовляються від перевірки машини експертом («Так навіщо він вам потрібен? Обдурять тільки і грошей візьмуть. Приїжджайте краще, і я вам сам все розповім»).

Як бачите, продавці не скупляться навіть на самі безглузді відмовки. І щоб не стати черговою жертвою несумлінних торговців, будьте уважні і перевіряйте машину вчасно.

Чому не можна вірити сервісів Auto.ru і Avito по перевірці авто на юридичну чистоту50425
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 73
Перегляньте також:

Картина маслом: потужний Mercedes-AMG палить гуму прямо на евакуаторі
Які суперкари є у побіжного власника Автокразу
Авто на єврономерах: останні новини з кулуарів Верховної Ради
Прогрівати або не прогрівати? Офіційна відповідь автопроизволителей
В Україні продається фантастичний Cadillac як у Елвіса
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!