Які відмазки найчастіше використовують продавці старих машин, приховуючи їх недоліки | Та4ани

Олександр Панасюк / 2019-06-26 Олександр Панасюк

Які відмазки найчастіше використовують продавці старих машин, приховуючи їх недолікиФото myavtopodbor.ru Купуючи стару машину, треба бути готовим до того, що практично кожен з вподобаних вам примірників буде мати ті чи інші проблеми. При чому досить серйозних. Проте їх власники на блакитному оці стверджують, що автомобіль у всіх сенсах чистий, як сльоза немовляти. Щоб довести цю аксіому, портал «АвтоВзгляд», перевіривши через спеціальні сервіси 25 оголошень про продаж машин і з'ясувавши їх таємницю, зв'язався з кожним продавцем, тестуючи їх на чесність. І ось, що з цього вийшло...
Юхим Розкін

Отже, з перевірених нами через avtocod.ru 25 оголошень про продаж машин, 8 були після ДТП, 8 — в заставі, 5 — з обмеженнями ГИБДД, 2 — працювали в таксі і 2 — зі скрученим пробігом. Проте їх власники в розмові з нами все-одно намагалися приховати недоліки своїх транспортних засобів, заперечуючи очевидне. Розповімо про їх відмазки докладніше.

Як приховують проблеми після ДТП

Характерний розмова відбулася у нас з владельцес Toyota Corolla 2014 року. Зовні машина виглядає непогано, хоча на передній частині видно невеликі подряпини. Відкриваємо звіт avtocod.ru і бачимо, що автомобіль знаходиться в заставі, є обмеження на реєстрацію ГИБДД, 1 ДТП, 1 розрахунок ремонтних робіт. І в довершення до всього — неоплачені штрафи. Дзвонимо продавцю.

– Я знаю, — відповідає він на наші претензії, що попередній власник потрапляв у ДТП. Але при покупці сам особисто перевіряв машину — удар був зовсім незначним. Трохи підфарбували, і все в порядку...

50% продавців авто після ДТП дали відповідь, що аварія була не суттєва. 12,5% зовсім відмовилися визнавати факт ДТП. 12,5% сказали, що купували машину на б/у ринку і навіть не підозрювали, що вона після аварії. 12,5% чесно зізналися в зіткненні з іншими ТЗ. 12,5% не підняли слухавку.

Вірити продавцю чи ні, вирішувати вам. Але ось, як коментує подібні відповіді керівник проекту «Мій Експерт — Єкатеринбург» Євген Логінов:


Фото avtocod.ru

– У моїй практиці часто зустрічаються випадки, коли по базі ГИБДД числиться ДТП, але продавець впевнено наполягає на своєму. Каже, що була просто подряпина. Нічого страшного. А на ділі, коли починаємо проводити перевірку, часом виявляються вельми серйозні пошкодження. Тому до такої відмовці слід ставитися уважно.

А чи був хлопчик?

А тепер звернемо увагу на розрахунок ремонтних робіт у тієї ж машини, який проводився аж у 2015 році. Ціна за даними страхової компанії склала без малого 143 720 рублів. Вказані заміна бампера, решітки радіатора, рамки номерного знаку, фар і т. д. загалом, повний фарш. Точно все в порядку?

– Такого не може бути! Онлайн-сервіси часто помиляються. У них завжди неточні дані. Я ж сам особисто на цій машині їздив і точно знаю, що таких ремонтних робіт не проводилося, — переконує нас продавець.

Така відповідь про розрахунок ремонтних робіт нам дали рівно 50% продавців машин після ДТП. Решту 50% заявили, що ніякої розрахунок ремонтних робіт не проводилося.

Заставні таємниці

Крім іншого, нагадаємо, ця Corolla знаходиться в заставі. Продавець без частки подиву відповідає:

Наташа або Вася: у продавця з яким ім'ям краще всього купувати вживану машину5480
Фото avtocod.гиПочему не варто купувати вживану машину з турбомотором, люком і навіть АКП7511

– Зрозуміло, машина в заставі у банку. Я ж її в кредит брав. От купіть, і відразу борг сплачу. Я ж порядна людина...

75% продавців визнають факт застави, обіцяючи погасити борг після оформлення угоди. Решта 25% факт застави повністю заперечували.

Дійсно, дати початку володіння автомобілем і початку застави збігаються. Імовірно, машина і правда купувалася в кредит. Однак факт того, що продавець відразу після продажу поїде оплачувати борг, не може бути стовідсотковим. І якщо він цього не зробить, то у вас будуть фінансові проблеми. Те ж саме стосується і неоплачених штрафів.

Обмеження ГИБДД

Знаходимо оголошення про продаж BMW 5-q серії. Ціна питання не така вже й мала — 1 190 000 рублів. У коментарі зазначено, що автомобіль в ідеальному стані, не бита, не фарбований. І все б нічого. Але ми запускаємо онлайн-перевірку і бачимо: у машини є обмеження на реєстрацію ГИБДД. Отже, купивши автомобіль, ми не зможемо зареєструвати його на себе, поки обмеження не будуть зняті. До слова сказати, накладені обмеження зовсім недавно. Задаємо питання продавцю.

– Це правда, обмеження є. Але вони пов'язані з несплатою податків за ІП. Я вже їх оплатив, скоро знімуть обмеження...


Фото avtocod.ru

Може бути, так воно і є. Однак перевірити цей факт неможливо. Крім того, обмеження на реєстрацію ДІБДР можуть накладатися не тільки у зв'язку з несплатою податків.

25% продавців стверджують, що обмеження ГИБДД пов'язані з несплатою податків. 75% посилаються на наявність неоплачених штрафів.

– До причин накладення обмежень відносяться різного роду майнові спори, штрафи, борги, неправильно зазначені дані на митниці, перебування в розшуку, невідповідність деталей в автомобілі, — коментує ситуацію керівник Уральського центру правової допомоги автомобілістам Руслан Муніров, — Тому купувати такий транспортний засіб до зняття обмежень я б не радив...

На дурника

І ще один цікавий факт: 100% продавців машин після таксі і 100% продавців машин зі скрученим пробігом відмовилися це визнавати. А взагалі, купуючи старий автомобіль, біжіть від продавців, якщо авто оформлено не на них («Продаю машину брата, свата, тестя, зятя і т. д.»), відсутня сервісна книжка («А навіщо у офіціалів обслуговувати? Там же дорого!»), сильно затертий кермо («Дружина їздила в кільцях, всі подряпала»), держномери видані в іншому регіоні («Я машину в одного кращого забрав, а він у Москві живе! Зараз ось тут продаю») і особливо, якщо господар відмовляються від перевірки машини експертом («Так навіщо він вам потрібен? Обдурять тільки і грошей візьмуть. Приїжджайте краще, і я вам сам все розповім»).

Як бачите, продавці не скупляться навіть на самі безглузді відмовки. І щоб не стати черговою жертвою несумлінних торговців, будьте уважні і перевіряйте машину вчасно.

Чому не можна вірити сервісів Auto.ru і Avito по перевірці авто на юридичну чистоту50425
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 161
Перегляньте також:

Нове
Porsche побудувала кузовний цех для електричного Macan
Нове
Rolls-Royce Wraith Kryptos спантеличить власника шифровкою
Нове
Поліція в Києві зупинила крутий кортеж авто (відео)
Нове
В Україні виставили на продаж легендарний авто слуги народу
Нове
Завод, що випускає Volkswagen Passat, перепрофілюють під електромобілі
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!