Чого бояться даішники, спілкуючись з водієм | Та4ани

Олександр Панасюк / 2019-06-05 Олександр Панасюк

Чого бояться даішники, спілкуючись з водіємФото https://www.shutterstock.com/ Скажемо відразу — чесному поліцейському, який при виконанні своїх службових обов'язків керується виключно законом і совістю, боятися нічого. А ось «перевертні в погонах», сприймають звичайного громадянина, як об'єкт тиску і маніпуляцій з метою наживи, завжди вразливі. Що може налякати такого інспектора ГИБДД при зустрічі з рядовим водієм, розібрався портал «АвтоВзгляд».
Іван Флягин

Звичайно, нечистого на руку правоохоронця, намагається відкрито перевищити свої повноваження, моментально приведе до тями будь-свідчення того, що перед ним не простий роботяга-водій, а впливова особа і людина зі зв'язками. Варіантів може бути багато: старший за званням і посадою службовець його відомства, родич його керівника, відомий громадський діяч, депутат Держдуми або яка-небудь інша могутня персона, здатна вплинути на кар'єру інспектора.

Іноді достатньо показати посвідчення, в інших випадках спрацює дзвінок керівництву. У боротьбі з корупцією і такі методи хороші. Однак ми відзначимо способи протверезити нечесного поліцейського, доступні будь-якому автовласникові.

Юридична підкованість

Якщо ви «на зубок» знаєте ПДР, Главу 12 Адміністративного кодексу, присвячену правопорушень у сфері дорожнього руху, основні положення Цивільного і Кримінального кодексу, ну, і найголовніше — Адміністративний регламент МВС і Закон «Про поліції», вам не знадобиться багато часу, щоб ввести будь-якого інспектора ДПС в ступор і переконати, що з вами жарти погані. Той факт, що далеко не всі з правоохоронців належним чином підковані у зазначених документах, полегшить ваше завдання.


Пояснення в протоколі

Проте зовсім необов'язково мати глибокі пізнання у вказаних кодексах і регламентах, щоб в разі незгоди з пред'явленими звинуваченнями написати грамотні коментарі в Протоколі про адміністративне правопорушення. За великим рахунком, щоб чесно захистити себе від брехні з боку співробітника ДІБДР, досить добре орієнтуватися в ПДР.

Якщо ви не згодні зі стражем порядку, то в графі «Пояснення» повинні докладно зафіксувати, з яких причин. При необхідності сміливо просіть у інспектора додатковий бланк, щоб доповнити запис в протоколі і не забудьте зазначити: «до протоколу додається пояснення на 2 (3,4...) аркушах». І тільки після своїх коментарів ставте підпис.

Відеозйомка

Якщо ваша розмова і дії правоохоронця буде записуватися на відеокамеру, то це також змусить його триматися в рамках закону. Нагадаємо, що знімати дії співробітників поліції в Росії не заборонено, і такий дозвіл міститься в ряді нормативно-правових актів, серед яких навіть Конституція. Стаття 29 говорить: «Кожний має право вільно шукати, отримувати, передавати, виробляти і поширювати інформацію будь-яким законним способом». Так що при зустрічі з інспектором сміливо включайте відеореєстратор або смартфон і записуйте ваш розмова.

Що робити, якщо даішник зупинив машину і довго не підходить до водителю13331
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 37
Перегляньте також:

Картина маслом: потужний Mercedes-AMG палить гуму прямо на евакуаторі
Які суперкари є у побіжного власника Автокразу
Авто на єврономерах: останні новини з кулуарів Верховної Ради
Прогрівати або не прогрівати? Офіційна відповідь автопроизволителей
В Україні продається фантастичний Cadillac як у Елвіса
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!