Linux ’остинг от HostPro


Чого бояться даішники, спілкуючись з водієм | Та4ани

Олександр Панасюк / 2019-06-05 Олександр Панасюк

Чого бояться даішники, спілкуючись з водіємФото https://www.shutterstock.com/ Скажемо відразу — чесному поліцейському, який при виконанні своїх службових обов'язків керується виключно законом і совістю, боятися нічого. А ось «перевертні в погонах», сприймають звичайного громадянина, як об'єкт тиску і маніпуляцій з метою наживи, завжди вразливі. Що може налякати такого інспектора ГИБДД при зустрічі з рядовим водієм, розібрався портал «АвтоВзгляд».
Іван Флягин

Звичайно, нечистого на руку правоохоронця, намагається відкрито перевищити свої повноваження, моментально приведе до тями будь-свідчення того, що перед ним не простий роботяга-водій, а впливова особа і людина зі зв'язками. Варіантів може бути багато: старший за званням і посадою службовець його відомства, родич його керівника, відомий громадський діяч, депутат Держдуми або яка-небудь інша могутня персона, здатна вплинути на кар'єру інспектора.

Іноді достатньо показати посвідчення, в інших випадках спрацює дзвінок керівництву. У боротьбі з корупцією і такі методи хороші. Однак ми відзначимо способи протверезити нечесного поліцейського, доступні будь-якому автовласникові.

Юридична підкованість

Якщо ви «на зубок» знаєте ПДР, Главу 12 Адміністративного кодексу, присвячену правопорушень у сфері дорожнього руху, основні положення Цивільного і Кримінального кодексу, ну, і найголовніше — Адміністративний регламент МВС і Закон «Про поліції», вам не знадобиться багато часу, щоб ввести будь-якого інспектора ДПС в ступор і переконати, що з вами жарти погані. Той факт, що далеко не всі з правоохоронців належним чином підковані у зазначених документах, полегшить ваше завдання.


Пояснення в протоколі

Проте зовсім необов'язково мати глибокі пізнання у вказаних кодексах і регламентах, щоб в разі незгоди з пред'явленими звинуваченнями написати грамотні коментарі в Протоколі про адміністративне правопорушення. За великим рахунком, щоб чесно захистити себе від брехні з боку співробітника ДІБДР, досить добре орієнтуватися в ПДР.

Якщо ви не згодні зі стражем порядку, то в графі «Пояснення» повинні докладно зафіксувати, з яких причин. При необхідності сміливо просіть у інспектора додатковий бланк, щоб доповнити запис в протоколі і не забудьте зазначити: «до протоколу додається пояснення на 2 (3,4...) аркушах». І тільки після своїх коментарів ставте підпис.

Відеозйомка

Якщо ваша розмова і дії правоохоронця буде записуватися на відеокамеру, то це також змусить його триматися в рамках закону. Нагадаємо, що знімати дії співробітників поліції в Росії не заборонено, і такий дозвіл міститься в ряді нормативно-правових актів, серед яких навіть Конституція. Стаття 29 говорить: «Кожний має право вільно шукати, отримувати, передавати, виробляти і поширювати інформацію будь-яким законним способом». Так що при зустрічі з інспектором сміливо включайте відеореєстратор або смартфон і записуйте ваш розмова.

Що робити, якщо даішник зупинив машину і довго не підходить до водителю13331
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 79
Перегляньте також:

Нове
Porsche побудувала кузовний цех для електричного Macan
Нове
Rolls-Royce Wraith Kryptos спантеличить власника шифровкою
Нове
Поліція в Києві зупинила крутий кортеж авто (відео)
Нове
В Україні виставили на продаж легендарний авто слуги народу
Нове
Завод, що випускає Volkswagen Passat, перепрофілюють під електромобілі
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!