Як підібрати якісну гальмівну рідину для вашого автомобіля | Та4ани

Катерина Єфремова / 2019-05-13 Катерина Єфремова

Як підібрати якісну гальмівну рідину для вашого автомобіля • Лайфхак
 • ЭксплуатацияКак підібрати якісну гальмівну рідину для вашого автомобіля Гальмівна рідина один з важливих витратних компонентів у системі автомобіля.
  Максим Строкер

  Слід пам'ятати, що справні гальма — це насамперед ваша безпека, здоров'я і навіть життя. Яка буває гальмівна рідина, коли необхідно проводити її заміну і яку краще вибрати читайте в цій статті.

  Навіщо потрібно міняти гальмівну рідину?

  Основне завдання гальмівної рідини — передавати зусилля від педалі гальма до гальмівних циліндрів для уповільнення руху. Гальмівні рідини бувають: мінеральні (суміш спирту і касторової олії), гліколеві (суміш гліколевих ефірів) та силіконові (на основі кремнієвих сполук).

  Більшість гальмівних рідин, які використовуються в сучасних автомобілях - це гліколеві синтетичні рідини на основі гліколевих ефірів. До них відносяться гальмівні рідини ROSDOT 4 і ROSDOT 6, про яких ми поговоримо докладніше. У ефірів гліколів висока температура кипіння — це означає, що при нагріванні гальм рідина в гальмівній системі автомобіля не закипить. Хороші в'язкісні властивості ефірів гліколів дозволяють рідини добре прокачуватися по системі і в спеку і в мороз. Крім того, такі рідини мають змащувальні властивості. Але в них є один серйозний недолік –гігроскопічність. Це означає, що гальмівна рідина інтенсивно вбирає вологу з атмосфери. Насичена вологою або «зволожена» рідина втрачає свої властивості. Температура кипіння її різко знижується, падає в'язкість при високих температурах і зростає при низьких. Крім того, збільшується корозійна активність гальмівної рідини. Це загрожує несподіваною відмовою гальм. Рідина може закипіти навіть при невеликому при нагріванні системи, далекому від критичного. Зниження високотемпературної в'язкості збільшує ризик теч в гальмівній системі. А загустевшая на морозі рідина знижує роботу гальмівної системи.

  Ось чому всі автовиробники суворо регламентують міняти гальмівну рідину через 40 000 км пробігу або 2 роки експлуатації авто, в залежності від того, що настане раніше.

  Як правильно підібрати гальмівну рідину?

  Найбільш популярний стандарт FMVSS 116 був розроблений Міністерством транспорту США, за яким гальмівна рідина розділяється на US DOT (United Department of Transportation) — DOT 3, DOT 4, DOT 5.1.


  Мінімально допустимим на сьогоднішній день вважається клас DOT 3. Такі рідини розраховані на спокійний міський режим експлуатації. Гальмівна рідина Felix DOT 3 компанії «Тосол-Синтез» повністю відповідає вимогам світового стандарту пред'являються до цього класу продукту.

  Гальмівні рідини, що відповідають вимогам DOT 4, мають поліпшені показники температурні показники. ROSDOT 4 — це єдина рідина в Росії, яка не тільки має офіційне схвалення, але і за деякими параметрами перевищує температурні значення нормативу.

  ТОП-10 автомобілів з кращими тормозами4091
  Як зрозуміти, що у машини ось-ось відмовлять тормоза22062

  Найсучасніший стандарт гальмівних рідин за стандартом FMVSS 116 — DOT 4 Class 6. Ці рідини були розроблені спеціально для автомобілів з електронними системами стабілізації. У Росії гальмівна рідина ROSDOT 6 першою була розроблена і запущена у виробництво компанією «Тосол-Синтез», вона відповідає всім європейським стандартам і за своїми характеристиками не поступається дорогим іноземним аналогам.


  Чи можна застосовувати гальмівну рідину вітчизняного виробництва в будь-яких автомобілях, в тому числі в іномарках?

  Гальмівні рідини випускаються під брендом ROSDOT відповідають вимогам як вітчизняних, так і зарубіжних автовиробників і не мають ніяких обмежень по застосуванню. Їх високі характеристики і стабільну якість роботи підтверджує і те, що майже всі автозаводи в Росії використовують ROSDOT для першої заливки на своїх конвеєрах.

  Гальмівні рідини компанії «Тосол-Синтез» можна змішувати між собою, однак при змішуванні різних класів рідин їх температурні показники стають усередненими.

  Підводячи підсумки, рекомендуємо вам наступні правила для заміни гальмівної рідини:

  — Необхідно періодично перевіряти рівень і стан гальмівної рідини. Регламент заміни — 2 роки або 40 000 км пробігу.

  — Застосовувати тільки якісні гальмівні рідини, схвалені автовиробниками. При виборі звертати увагу на відповідність офіційним міжнародним стандартам.

  — Не рекомендується використовувати гальмівну рідину з упаковки, відкритої більше 6 місяців, так як вона ГІГРОСКОПІЧНА!

  Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете уникнути серйозних проблем з вашим автомобілем, таких як: відмова гальмівної системи через вміст вологи, робота гальм з затримкою з-за високої в'язкості при низьких температурах; знос деталей гальмівної системи і порушення її герметичності.


  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

  Переглядів: 22
 • Перегляньте також:

  Виявлено величезне кладовище новеньких Mercedes (відео)
  Найдивовижніший автодім-трансформер з катером всередині (відео)
  Виявлено найбільш неймовірний кабріолет Лада угорського виробництва
  В Україні набули чинності штрафи для власників авто на єврономерах
  Toyota Camry 2020 отримала заводську тюнінгувати версію
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!