Чому обов'язково потрібно міняти масло в гідропідсилювачі керма | Та4ани

Ібрагім Філатов / 2019-04-15 Ібрагім Філатов

Чому обов'язково потрібно міняти масло в гідропідсилювачі кермаФото: АвтоВзгляд Щоб відповісти самому собі на питання про необхідність заміни рідини гідропідсилювача рульового колеса, треба просто відкрити бачок і подивитися на «склад», в який перетворилася «хімія» після визначеного пробігу. Не рівна година, і ви просто не зможете повернути «баранку». Головне, щоб таке сталося не на ходу.
Ліка Затворна

Надсадний гул і нерівномірне зусилля при повороті керма — вірна ознака швидкої загибелі гідропідсилювача. Що стало причиною? Конструктивний знос, дрібні аварії, погані дороги? Все набагато простіше: рідина гідропідсилювача перетворилася на кашу і «прикінчила» насос. Але ж автовиробник чорним по білому написав, що склад «розрахований на весь термін служби автомобіля»?!

Відповідь на питання

Безперечно, перші сто тисяч кілометрів вузол не нагадає про себе «ні звуком, ні кольором». Але скільки російських водіїв можуть собі дозволити міняти автомобіль кожну «сотню»? Один відсоток? Два? Абсолютна більшість проїжджає на «залізному коні» набагато більше, тому з гідропідсилювачем — дороги і досить рідкісним вузлом — слід звертатися дбайливо і кожні три роки, незалежно від кількості пройдених кілометрів, рідина міняти.


Визначити необхідність заміни просто: відкриваємо відповідний бачок, оцінюючим поглядом оглядываем болото, яке «расплескалось» всередині і приймаємо рішення. Для більшого ефекту можна витягнути пластиковий фільтр, який легко дістається без всякого інструменту: величезна кількість осаду і «нездорових» згустків. ATF, яку заливають в ГУР, не гігроскопічна, на відміну від гальмівної рідини, тому з часом втрачає свої властивості, змушуючи гідропідсилювач керма працювати «на знос». Так що рядок «на весь термін служби автомобіля» не варто сприймати буквально — це чистої води маркетинг.

Необхідний арсенал і самостійна заміна

Переконавшись у сумному стані рідини, щасливий власник авто приходить до вірної думки: треба б замінити. Тим більше, що ця найпростіша операція по силам навіть прекрасній половині людства. Головне — підготуватися. Для успішної реалізації потрібно: порожня тара, необхідну кількість рідини, великий шприц і гумовий шланг. Помічники в цій справі бажані, але не обов'язкові — двох рук і години часу має вистачити.

Автомобільний кермо брудніше унітазу: як правильно доглядати за «бубликом»6876
Кадавры, свині і ведмеді: як проводилися перші краш-тести автомобилей946

Ключовий момент — вибір підходящої ATF. Справа в тому, що експеримент з рідиною може коштувати заміни цілого сайту, тому необхідно заздалегідь вибрати і придбати саме той ATF, який підходить конкретному автомобілю. Форуми та дилерські центри, які з радістю дадуть відповідь на питання — в допомогу.

Наше завдання — не повна до краплі, а часткова заміна з промиванням. Перший акт полягає у видаленні частини старої рідини з бачка, миття фільтра і доліва строго за рівнем свіжого «складу». Відпрацьований матеріал найпростіше видалити шприцом, подовживши носик останнього гумовою трубкою. Після цього необхідно зробити три оберти керма в кожну сторону — ефект від виконаної роботи ще не буде помітний — і повторити операцію.

Вже на третій-четвертий раз «бублик» почне крутиться легше, а шум, якщо він встиг з'явитися, повинен пропасти. Кожен автомобіль унікальний, тому точну кількість «рідоти», необхідної для часткової заміни ATF, потрібно дізнаватися у майстрів. Японцям, наприклад, достатньо двох фірмових «флаконів».

Провівши таку нескладну сервісну операцію, можна значно продовжити термін служби помпи, а банку ATF обійдеться в 400 рублів. До речі, відновлені і старий насоси гідропідсилювача, якими рясніє інтернет, не вартий уваги — такий вузол у разі конструктивної загибелі слід купувати тільки новим. Інакше — кіт Шредінгера.


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 33
Перегляньте також:

Стару Ниву перетворили в яскравий кросовер BMW
Німці назвали найбільш ненадійні б/у авто віком до 11 років
Скільки грошей можна перевозити в автомобілі
Три шкідливих звички водія, від яких нівечуться двері в машині
Виявлено унікальний восьмиколесный всюдихід ЛуАЗ
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!