Чому наклейки на автомобілі можуть обернутися штрафом у 40 000 рублів | Та4ани

Артем Сергієнко / 2019-03-14 Артем Сергієнко

Чому наклейки на автомобілі можуть обернутися штрафом у 40 000 рублівФото www.youtube.com Як би не вирували пристрасті навколо скандальної діяльності так званої громадської організації «СтопХам», а доморощені активісти-правдошукачі, як і раніше, регулярно виходять на вуличні рейди і наклеюють на автомобілі порушників ПДР стікери. Чи мають вони на це законне право, розібрався портал «АвтоВзгляд».
Іван Флягин

Приклад «СтопХама» виявився настільки заразливим, що по багатьом містам нашої країни, як і в самій Москві, з кожним роком плодяться їх клони, які займаються тією ж самою соціальною діяльністю. Ясна річ, молодим людям вигідно провокувати порушників ПДР на лайку і агресію, щоб «смажені» кадри збирали як можна більше переглядів і користувалися популярністю.

Тому невідомо, що насправді рухає керівниками подібних проектів — елементарний бізнес або громадський обов'язок. Однак незалежно від цього наклеювати стікери на чужий автомобіль вважається протизаконним діянням, яке підпадає під статтю 20.1 Кпап «Дрібне хуліганство». За це передбачено штраф у розмірі від 500 до 1000 рублів або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.


Фото Євгенія Гусєва www.kp.md

Факти «приставання до громадян» і «пошкодження чужого майна», зазначені в Адміністративному кодексі, у наявності. По-перше, навіть якщо автовласник порушив ПДР, то ніхто, крім правоохоронних органів, спонукати його до виконання закону і тим більше його карати на свій розсуд ніхто не в праві, інакше це вже розцінюється, як самоуправство (стаття 19.1 Кпап).

По-друге, заклеєне стікером скло втрачає свою функцію, і в таких умовах керування автомобілем стає небезпечним. Отже, якщо воно непрозоро, його можна вважати пошкодженим, нехай навіть завдані збитки носить тимчасовий характер.

Адже навряд чи у правоохоронців виникнуть сумніви в доконаний факт хуліганства, якщо який-небудь актививист підійде до перехожого і наклеїть на лінзу його окулярів стікер. Це явне неповагу до суспільству, як і у випадку з чужим лобовим склом.

Що робити пасажиру, якщо водій втратив свідомість під час движения821
Держдума зайнялася штрафом за перевищення швидкості на 10 км/ч291

Крім того, дії активістів можна розцінювати як незаконне обмеження прав на керування автомобілем і його експлуатацію, а це стаття 12.35 Кпап та штраф у розмірі 2 000 рублів для громадян і 20 000 — для посадових осіб. Пункт 7.3 «Переліку несправностей при яких забороняється експлуатація ТЗ» забороняє їздити на машинах з «покриттям, що обмежує оглядовість з місця водія».

Мало того, якщо автовласник не може самостійно видалити наклейку зі скла свого авто, він має право вимагати з активістів компенсації наступних витрат — евакуатора, автомийки, чистячих засобів.

Іноді громадські ліплять наклейки не «лобовуху», а прямо на ЛКП чужого автомобіля. Подібне свавілля може підпадати під кримінальну статтю 167 КК «Умисне знищення або пошкодження майна». Справа в тому, що багато сучасні клеї легко проникають в структуру лакофарбового покриття і наносять йому пошкодження. Тому трапляється, що усунути плями від відірваного стікера можна тільки шляхом перефарбовування кузовний деталі. Якщо технічна експертиза встановить значний розмір збитків (понад 5 000 рублів), то, згідно 167.1 статті КК, винуватцю загрожує мінімум 40 000 штрафу, а максимум — позбавлення волі строком на два роки.


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 25
Перегляньте також:

Стару Волгу в США продають за ціною нового VW Golf
BMW i8 перетворили в автомобільну скульптуру
А може, мені теж взяти американця?
Оновлений Opel Astra отримає «французький дизель»
Несподівано у продажу з'явилися нові ЗІЛ-133
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!