Чому шкідливо довго прогрівати мотор машини | Та4ани

Bалерій Кравчук / 2019-01-05 Bалерій Кравчук

Чому шкідливо довго прогрівати мотор машини



Фото: www.thewikihow.com Згідно ПДР, у житлових зонах заборонена стоянка з працюючим двигуном, а отже прогрівати мотор на холостих обертах довше п'яти хвилин у дворі не можна. В Москві та Пітері за це оштрафують на 3000 рублів. Проте, як з'ясував портал «АвтоВзгляд», це не єдиний привід уникати тривалої роботи автомобіля на холостих обертах...
Іван Флягин

Не виключено, що побоювання із цього приводу могло бути і менше, якщо б не зростаюча мода в сучасному автопромі на малолітражні двигуни з турбонаддувом. Такі двигуни зовсім не радують своїм обмеженим ресурсом, і не варто забувати, що пробіг на одометрі — досить умовний показник робочого стажу на відміну від кількості мотогодин (годин, які відпрацював мотор). Тобто довгограючі холості оберти для турбомоторів — недозволена розкіш.

До того ж, підвищений знос будь-якого движка супроводжується іншими проблемами, спричиненими зловживанням таким режимом. На малих обертах в силовому агрегаті знижується рівень тиску масла, при цьому воно починає гірше циркулювати. Якщо двигун працює вхолосту більше десяти-п'ятнадцяти хвилин, то в камери згоряння циліндрів надходить обмежена кількість горючої суміші. Але з урахуванням низьких обертів навіть при невеликому її утриманні, вона не встигає згоріти в повному обсязі, а це істотно підвищує навантаження на двигун.


До речі, простоюючи таким чином в довгих пробках, іноді навіть можна відчути запах незгорілого палива, яке «випльовує» глушник разом з відпрацьованими газами. До того ж тривала робота двигуна на холостому ходу може привести до перегріву каталізатора та його виходу з ладу.

Інша проблема непомірного використання низьких і неодружених оборотів вважається висока ймовірність утворення сажових відкладень на свічках запалювання. Нагар значно впливає на їх функціональність, підвищує витрату палива і знижує потужність автомобіля. Крім того, саме шкідлива для мотора — робота в холодному стані, що актуально взимку: чим швидше прогріється двигун, тим краще.

Про ресурс мотора можуть розповісти ті, хто стикався з роботою автотранспорту на півночі. Заполярні умови диктують свої правила експлуатації, і там люди змушені миритися з надзвичайно високим зносом силових агрегатів. Адже в умовах довгої зими автомобільна техніка іноді безперервно працює за кілька місяців, коли шофери, працюючи в тундрі вахтовим методом, змушені в машинах жити. Мотори самовіддано накручують холості оберти, рятуючи людей від лютої холоднечі і виробляючи свій ресурс.

Що робити, якщо дилер відмовляється продавати авто без додаткового оборудования6624
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 76




Перегляньте також:

Конфісковані гиперкары сина президента підуть з молотка
Оголошено українські ціни на новий Suzuki Jimny 2019
Тест-драйв Renault Captur 1.5 дизель
В Україні недорого продається колекція раритетних елітних авто




Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти




Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!