Серйозні порушення ПДР, на які ГИБДД закриває очі взимку | Та4ани

Олександр Панасюк / 2019-01-04 Олександр Панасюк

Серйозні порушення ПДР, на які ГИБДД закриває очі взимку • ДАІ
 • ПДДСерьезные порушення ПДР, на які ГИБДД закриває очі взимку Серед інших пір року зима, мабуть, самим радикальним чином впливає на невідворотність покарання за різні гріхи перед Правилами дорожнього руху.
  Максим Строкер

  Головне, чим зимові дорожні умови відрізняються від тих, що мають місце в інші сезони — сніг на асфальті. Саме він змушує поліцію вільно чи мимоволі не помічати реальних порушень ПДР. Насамперед, це стосується недотримання водіями вимог розмітки. Як-то складно слухатися її приписів, коли сніговий накат геть приховує під собою білі лінії на асфальті.

  Причому часто буває так, що під неприбраним сніговим валом ховається і суцільна осьова лінія. У таких місцях водія не покараєш за виїзд на зустрічну смугу. Навіть якщо і зупиниш такого, він негайно пред'явить (або оперативно зніме на свій смартфон) відео з покритою снігом розділової лінією.

  З його допомогою він підтвердить у будь-якому суді, що не мав можливості оцінити місце свого авто відносно осьової, тобто порушення ПДР, що мало місце з вини комунальних служб, які не забезпечили правильного утримання дорожнього полотна.


  Те ж саме справедливо і щодо виїздів на смугу громадського транспорту. Коли міські вулиці вкриті сніговим накатом, «за виділенку» особливо не поштрафуешь. Зауважимо, що насправді переважна більшість водіїв законослухняні і намагаються не виїжджати ні на «зустрічку», ні на «виділенку», навіть коли розмітки не видно взагалі.

  Все той же сніг і пов'язані з його наявністю наслідки змушують «штрафующие органи» не звертати уваги на багатьох порушників швидкісного режиму. Адже ні для кого не секрет, що номерні знаки машин під час руху в снігопад чи по сльоті, характерною для місць застосування протиожеледних реагентів, покриваються товстою кіркою, що виключає можливість зчитування об'єктивом камери автоматичної фіксації.

  Як правило, набагато сильніше брудниться передній номер. І поліцейські комплекси (а більшість з них спрямовані назустріч потоку машин) не можуть ідентифікувати таких порушників. Подібна безкарність поширюється, до речі, і на любителів виїхати на смугу громадського транспорту.

  Німецький сибарит: тест-драйв нового Volkswagen Touareg9188
  Тест-драйв нової Toyota Camry: ось тепер тебе люблю я!8888

  Наступне «нештрафуемое» порушення, в принципі, зустрічається не тільки взимку. Але снігопади воно стає просто масовим і називається «рух на червоне світло».

  Виникають під час снігопаду найпотужніші затори на дорогах на багатьох перехрестях змушують водіїв не зупиняючись «повзти» і на червоний сигнал світлофора — щоб не застрягти на ньому навічно. Проїзд на «червоний», як відомо, карається 1000 карбованців штрафу на перший раз і 5000 рублів штрафу або вилученням прав на півроку у разі повторного (протягом року) порушення.

  Але найчастіше співробітники придорожньої поліції, будучи свідками подібного колапсу на перехресті і супутніх їм масових «проползаний» його вже на червоний сигнал, не звертають уваги на ці масові порушення. Зрозуміти їх можна: не зупиняти ж кожного другого! Все одно на всіх протоколи в такій ситуації не оформиш.


  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

  Переглядів: 85
 • Перегляньте також:

  Конфісковані гиперкары сина президента підуть з молотка
  Оголошено українські ціни на новий Suzuki Jimny 2019
  Тест-драйв Renault Captur 1.5 дизель
  В Україні недорого продається колекція раритетних елітних авто
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!