Зимові покришки: вузькі чи широкі? | Та4ани

Ігор Шевчук / 2018-11-29 Ігор Шевчук

Зимові покришки: вузькі чи широкі?


Вивчаючи питання підбору зимових шин я пригадав одне відео за участю українського автогонщика Олексія Мочанова, де він радив купувати зимову ґуму якомога вузькою по ширині. Це пояснюється тим, що у таких покришок більший коефіцієнт зчеплення з поверхнею за рахунок більшого тиску ваги автомобіля на менше п'ятно контакту із дорожним покриттям.  


Порившись в Інтернеті я знайшов декілька тестів від різних автожурналів, де автожурналісти порівнювали однакові моделі зимніх шин різної ширини. Висновки виявились не такими однозначними, як я очікував. Наприклад, журналісти "Автоцентру" зробили ось таку порівняльну табличку:


Тестування проводили над ґумою Nokian Hakkapeliitta R2  у розмірах 205/55R16 та 225/45R17.

То ж домінування вузьких шин в абсолютно всіх показнаках тесту немає.

Вивляєтьтся, що перевага вузьких шин полягає у меншій гальмівній дистанції на засніженому покритті. До переваг широких покришок можна віднести кращу розгінну динаміку автомобіля на обледенілих покриттях. А це значить, що на підйомах, покритих льодом, такі шини також показуватимуть кращі від вузьких результати.

Гальмівні властивості на льду в обох покришках майже однакові. 

Якщо виводити якусь тенденцію, то можна сказати, що вузькі шини допомуть краще зупинятись на снігу, а широкі допоможуть рушати вгору на підйомах вкритих льодом. Обирайте, що для вас важливіше. Я зупиню свій вибір на вузьких, оскільки, мені здається, питання гальмівної відстані взимку є більш важливим. Також у вузьких шин є ще один вагомий арґумнт — ціна. Вона нижча він аналогічних моделей у ширших типорозмірах.

Переглядів: 351
Перегляньте також:

В Україні набув чинності закон про продовження пільг для авто на єврономерах
Народні умільці перетворили Жигулі Porsche Boxster (відео)
Як виглядає найшвидший автомобіль під назвою Характерник
Так виглядає самий занижений автомобіль у світі
Самий божевільний тюнінг Bentley Bentayga для українських доріг
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!