Tesla тепер вміє їхати по маршруту навігатора | Та4ани

Олександр Панасюк / 2018-10-29 Олександр Панасюк

Tesla тепер вміє їхати по маршруту навігатора


Чергове оновлення програмного забезпечення автопілота електромобілів Tesla принесло розширену функціональність цієї системи. Тепер автоматика вміє не тільки утримувати автомобіль у смузі і здійснювати перестроювання, але і під контролем водія слідувати за маршрутом навігаційної системи.

Скористатися розширеною функціональністю системи допомоги водіння поки можуть тільки американські власники електромобілів Tesla з «автопілотом» другого покоління (Enhanced Autopilot) або пакетом опцій Full Self-Driving Capability.

Перш ніж відкрити доступ до автопилоту для пересічних клієнтів компанія протягом трьох років, починаючи з моменту запуску Autopilot в 2015 році, тестувала систему в режимі реального часу. Для вдосконалення програми фахівці Tesla зібрали дані про більш ніж 1 мільярд миль (1.61 млрд. км), йдеться в заяві компанії. Роботу автопілота забезпечують зовнішні камери, радари, ультразвукові датчики і потужний вбудований бортовий комп'ютер. Сучасні алгоритми машинного навчання дозволяють автомобілям збирати і обробляти дані в мілісекундах. Після впровадження розробленого фахівцями Tesla AI-чіпа система буде працювати на порядок швидше, що в подальшому дозволить автомобілям пересуватися повністю автономно. Розробляється компанією технологія FSD, що дозволяє водієві повністю відмовитися від керування автомобілем, буде доступна лише після завершення тестування і прийняття відповідної законодавчої бази у сфері безпілотного транспорту.

Поки ж власники електрокарів марки зможуть використовувати автопілот тільки на автобані, рухаючись по заздалегідь прокладеному маршруту. Як компанії підкреслюють, автопілот не є повною заміною водієві і буде працювати з деякими обмеженнями. Зокрема, система буде пропонувати водієві змінити смугу руху, але не зробить цього без додаткового дозволу. Передбачено дві причини, за якими автопілот може запропонувати змінити волосу: якщо це передбачено маршрутом, або заради дотримання обраного водієм швидкісного режиму. В обох випадках рішення приймає водій, і відповідальність за нього несе теж він.

Крім того, водій може настроїти переходи по автопилоту, в тому числі і параметри для зміни смуги руху на швидкості. Наприклад, автопілот буде пропонувати переміститися на смугу, якщо впередиидущие транспортний засіб рухається з меншою швидкістю.

Пізніше, випробувати автопілот Tesla в дії, отримають і власники електрокарів компанії з інших країн, але тільки після схвалення регулюючих органів.

Джерело: Tesla


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Autoua.net"

Переглядів: 1645




Перегляньте також:

Найкращі і найгірші дороги в Україні за 2019 рік
Божевільний 3000-сильний седан Volvo продають за ціною Логана
Живі фото і подробиці найдешевшого суперкара Ferrari
Сільський голова Дударкова на Київщині посилав журналістів і катав їх на капоті (відео)
В Україні знайшли рідкісний спорткар Lotus Omega в напіврозібраному вигляді




Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти




Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!