Чи має право даішник перевіряти документи у пасажирів | Та4ани

Олександр Панасюк / 2018-10-19 Олександр Панасюк

Чи має право даішник перевіряти документи у пасажирівФото www.guvm-mvd-gov.ru Напевно хтось з водіїв потрапляв у ситуацію, коли інспектор ДАІ вимагав від його пасажира пред'явити паспорт. Але оскільки в службові обов'язки інспектора ДПС входить нагляд за дорожнім рухом, виникає питання: навіщо поліцейському знадобилися документи людини, який не керує автомобілем?
Іван Флягин

Дійсно, пасажир, який сидить в автомобілі, якщо і має відношення до дорожнього руху, то його участь носить пасивний характер — в даному випадку він «вантаж», який везе водій.

Але оскільки співробітник ГИБДД являє правоохоронні органи, то відповідно до Законом РФ «ПРО поліції» у нього є повне право при несенні служби перевіряти документи у всіх громадян для встановлення особи. Причому стаття 13 зазначеного закону свідчить, що у служивого повинні бути вагомі підстави підозрювати їх у скоєнні злочину або адміністративного правопорушення, або вважати, що вони перебувають у розшуку.

Так що теребования даішника пред'явити паспорт пасажира законні, і краще це зробити, тим більше, якщо ви чисті перед законом.


Хоча в такій ситуації є ймовірність зіткнутися з єдиною, але не дуже зручною проблемою — при відсутності документів вас можуть запросити проїхати у відділення поліції з метою встановити особу і «пробити» по базі даних.

Правда, весь процес не повинен перевищувати трьох годин з моменту затримання. Протягом цього часу поліцейські можуть запропонувати вам вивернути кишені і сумки, але ви маєте повне право від цього відмовитися. А якщо мова йде про огляд або обшук, правоохоронці повинні пред'явити обґрунтування для їх проведення. Нагадаємо, що вони зобов'язані здійснювати цю процедуру тільки в присутності двох понятих.

До того ж, у співробітника ДІБДР навіть є підстави оштрафувати пасажирів, якщо вони не пристебнуті ременем безпеки. Згідно з Адміністративним кодексом, порушення пасажиром транспортного засобу Правил дорожнього руху тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі п'ятисот рублів. До речі, водія також оштрафують за непристебнутий вершника в його машині, причому на суму в два рази більше.

Після вчорашнього: перевірку водіїв на алкогольне сп'яніння будуть проводити дистанционно13940
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 116
Перегляньте також:

Aston Martin готує особливий DBX
Позашляховик Rolls-Royce продемонстрував видовищний дрифт (відео)
Малолітні крадії розбили два новеньких Lamborghini Urus (відео)
Як виглядає Porsche 911 з пробігом понад мільйон км
На Північному мосту 21 і 23 лютого обмежать рух
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!