або


У Ford придумали як відмовитися від світлофорів | Та4ани

Роман Кравченко / дата додавання: 2018-10-12 Роман Кравченко

У Ford придумали як відмовитися від світлофорів


Компанія Ford розробила технологію, яка дозволить відмовитися від світлофорів. Система під назвою Intersection Priority Management (Управління пріоритетами на перехрестях, IPM) допоможе водіям проїжджати перехрестя без зупинок.

Використовуючи протокол обміну даними в реальному часі (Vehicle to Vehicle, V2V), система IPM пропонує оптимальну для проїзду перехрестя швидкість, на якій автомобілі зможуть безпечно роз'їхатися не зупиняючись. У Ford вважають, що створена ними система дозволить підвищити середню швидкість трафіку і безпеку руху, а також позбавить водія і пасажирів від зайвих стресів.

«Ми знаємо, що перехрестя і світлофори часто викликають дратівливість і нервозність у багатьох водіїв. Технологія підключених автомобілів, яку ми продемонстрували, дозволяє нам уявити світ, де автомобілі обізнані про маневри один одного і розуміють, що їх оточує. Це дозволяє налагодити розумне взаємодія на дорогах, у тому числі на перехрестях», - пояснив керівник розробки технологій допомоги водієві в європейському Центрі досліджень та передових розробок Ford Крістіан Спрес.

На цьому тижні компанія випробувала IPM на вулицях Мілтон-Кейнса (Великобританія) в рамках фінансованої урядом програми Autodrive. Інформацію про інших транспортних засобах: швидкість, місце розташування й напрямок руху, тестові автомобілі отримували за допомогою системи зв'язку V2V. Обробляючи цю інформацію, бортові системи IPM по мірі наближення до перехрестя пропонували оптимальну швидкість для кожного транспортного засобу, на якій воно зможе безпечно роз'їхатися з іншими. Під час тестування автомобілями керували водії, але, як стверджують у компанії, в подальшому IPM може використовуватися в безпілотниках.

За статистикою, протягом року водій в середньому простоює на світлофорах два дні. Крім того, саме на світлофорах відбувається 60% усіх ДТП. Зникнення світлофорів автоматично виключить ці проблеми і дозволить економити паливо, що витрачається при гальмуванні і подальшому прискоренні.

Джерело: Ford


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Autoua.net"

Переглядів: 29
Перегляньте також:

Тимур Бекмамбетов за кермом таксі привіз в центр Москви цілу купу ялинок
На захист Ликсутова і платних парковок від незадоволених москвичів стали інтернет-боти
Власники Skoda зможуть безкоштовно паркуватися у великих торгових центрах столиці
Навіщо в машині потрібен центральний тунель на підлозі другого ряду
У Росії відкликають понад 300 небезпечних Porsche Cayenne
Аudi поділилася подробицями про новий гарячому кросовері SQ2
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!