або


Британські вчені з'ясують, наскільки безпечні автомобілі з автопілотом | Та4ани
error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або УвійтиМарина Головко / дата додавання: 2018-06-14 Марина Головко

Британські вчені з'ясують, наскільки безпечні автомобілі з автопілотом


У Великобританії складуть рейтинг безпеки автомобілів з системами автономного управління. Оцінку транспортних засобів проведе дослідний центр Thatcham Research, заснований Асоціацією британських страховиків (ABI).

Необхідність створення такого рейтингу британські страховики аргументують тим, що жоден з автомобілів, наділених автономними функціями, не є повноцінним безпілотником.

У доповіді ABI говориться, що спосіб, яким описуються деякі просунуті моделі, може переконати автолюбителів, що їх автомобілі можуть самостійно справлятися з будь-якими дорожніми ситуаціями, а це не так. Як зазначили страховики, на британських дорогах немає повністю автономних автомобілів, і з'явиться вони нескоро, а поки британці вимагають замінити термін «автономний» поняттям «автомобіль з асистентами».

На думку фахівців ABI, виробники, такі як Tesla, BMW і Nissan, пропонують функції, що дозволяють частково автоматизувати процес руху. У їх числі системи утримання в смузі руху, контролю швидкості і дистанції до попереду автомобіля, що йде.

Один із сценаріїв реального ДТП за участю електромобіля Tesla Model S змоделювали в заснованому ABI британському дослідницькому центрі Thatcham Research. Для цього на випробувальному полігоні компанії в містечку Аппер Хейфорд під Оксфордом була змодельована ситуації, в якій Autopilot електрокара не зміг запобігти зіткненню, коли машина-лідер в останній момент змінила смугу перед муляжем стоячого автомобіля. На думку співробітників центру, «це приклад того, що відбувається, коли водій надмірно покладається на систему». Дослідники вважають, що терміни Autopilot, ProPilot і їм подібні вселяють у водіїв зайву і необгрунтовану впевненість у здібностях автомобіля, що і призводить до ДТП.

Результати випробувань і рейтинг безпеки «автомобіль з асистентами» британці обіцяють представити восени цього року.

Джерело: BBC


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Autoua.net"

Переглядів: 61
Перегляньте також:

Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!