або<

Hosting Ukraine


На російських АЗС почнуть продавати бензин, змішаний із спиртом | Та4ани
error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або УвійтиВікторія Левченко / дата додавання: 2018-06-13 Вікторія Левченко

На російських АЗС почнуть продавати бензин, змішаний із спиртомФото pellets-wood.com Мінімум 5% спирту буде незабаром містити бензин, який продається на вітчизняних АЗС. Як ця спирто-бензинова суміш вплине на двигуни машин, що бігають по російських дорогах, з'ясував портал «АвтоВзгляд».
Михайло Ростарчук

Новий імпульс переходу на альтернативне паливо дав нещодавно у своєму прямому телеефірі Президент РФ Володимир Путін. На його думку, біопаливо поступово прийде на зміну нафти і газу, а люди, що працюють на селі на селі, певною мірою будуть заміщати навіть нішу наших нафтовиків і газовиків. Главу держави негайно підтримав Держдума, прийнявши днями в першому читанні законопроект, що значно полегшує життя виробників «палива майбутнього». Останні, в свою чергу, вже дали зрозуміти, що незабаром продається на російських АЗС бензин буде містити мінімум 5% денатурованого етилового спирту, отриманого в результаті переробки різної сільгосппродукції типу очерету, кукурудзи, буряків та інших культур. Варто побоюватися такої горючої суміші?

Так, мова поки йде саме про суміші, оскільки автомобілів, що працюють виключно на етанолі, в нашу країну ніхто не везе через відсутність мінімальної інфраструктури. Однак розбавляти новим паливом традиційне ніхто, начебто, не заважає. І навіть більше того — рекомендує, оскільки при собівартості біоетанолу 25-30 рублів за літр, виробництво біопалива здатне обмежити зростання цін на бензин і приносити податкові надходження регіонам, не виробляють нафтові палива. Для Росії, вважають деякі експерти, навіть 5% біоетанолу в паливі означають зростання ВВП на 141млрд. рублів, а зростання федеральних і місцевих податків і акцизів — на 28 млрд руб. При цьому зможуть заощадити і автовласники — доходи домогосподарств від використання такого палива складе 98 млрд. «дерев'яних».


Фото motors.mega.mu

Але якщо так, то чому не розбавляти бензин спиртом відразу в співвідношенні 50 на 50? Справа в тому, що традиційні ДВЗ необхідно переналаштувати під вживання бензину, що містить більше 10% етанолу. Для меншого ж його кількості в паливі жодних інших переробок не знадобиться. Але є інша проблема: літр етилового спирту при згорянні виділяє на 34% менше енергії, ніж літр бензин. Інакше кажучи, при заправці паливом з вмістом етанолу, витрата пального неминуче зросте на ті ж самі 34%. Втім, кажуть експерти, за 5-процентної концентрації «вогненної води» в бензині витрата палива виросте дуже незначно і навіть компенсується, як вже говорилося вище, більш низькою вартістю такої суміші.

Однак не можна забувати, що в спирті завжди міститься вода, а значить ризику заіржавіти піддасться якщо не сам силовий агрегат (вода не змішується з бензином), то паливні магістралі — точно. Що стосується потужності двигуна, то вона при згаданій вище концентрації етанолу залишиться практично на тому ж рівні.

Чому російські водії не хочуть переходити на газ125013
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

Переглядів: 54
Перегляньте також:

Hosting Ukraine
Свіжі подробиці про новий кросовер Datsun для Росії
У Росії відкриють продаж бюджетних іномарок з Казахстану
Як отримати запис з вуличною відеокамери при викраденні машини або ДТП
ГИБДД придумала, як круто наживатися на прийомі іспитів на права
Названі російські ціни на оновлену BMW 7-серії
Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти
Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!