error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

5 небезпечних опцій в автомобілі, які можуть покалічити людину

Автор: Bалерій Кравчук

Дата підготовки матеріалу: 2018-10-12


Фото www.carfromjapan.com Будь-яка техніка небезпечна для здоров'я, якщо їй неправильно користуватися і не дотримуватися заходів безпеки. Тому якщо автомобіль когось калічить, то найчастіше винні в цьому самі люди. Причому мова йде не тільки про ДТП. Портал «АвтоВзгляд» зазначив п'ять найнебезпечніших опцій в машині, з-за яких може травмуватися людина.
Іван Флягин

Автомобіль — це одночасно зона комфорту та зона підвищеної небезпеки. І чим багатша оснащення, тим більше шансів у людини покалічитися з необережності. Ми навмисно не включили до п'ятірки найбільш неблагонадійних з цієї точки зору опцій електронні асистенти безпеки водія, незважаючи на те, що збої в їх роботі чреваті дуже серйозними наслідками. Виявляється, виходячи зі статистики, це не самі підступні функції у порівнянні з більш звичним обладнанням.

Подушки безпеки

Найбільш поширеною причиною відзивних кампаній в світі залишається ризик мимовільного спрацювання системи подушок безпеки. Досі триває сумна історія з бракованими аэрбэками від японського виробника Takata, з-за яких загинули 16 людей і серйозно постраждали, за різними даними, від 100 до 250 водіїв і пасажирів.

Будь-які несправні подушки можуть несанкціоновано спрацювати на великій швидкості, при попаданні колеса на купину або в яму. Найнебезпечніше, що такі ситуації можуть призвести до ДТП, де постраждають інші учасники руху. До речі, це едиснтвенная функція в нашому списку, яка може бути травмонебезпечної не з вини водія.


Безключовий доступ

Крім того, що смарт-ключ залишається приманкою для викрадачів, ця система вже вбила 28 американців і поранила 45. А все тому, що водії з необережності залишали автомобіль з працюючим двигуном у своєму гаражі, який зазвичай розташований на нижньому поверсі будинку. Залишаючи машину з ключами в кишені, вони вважали, що мотор вимкнеться автоматично. В результаті будинок наповнювався вихлопними газами, і люди задихалися.

Справа дійшла до SAE (Спільноти автомобільних інженерів), яка закликала автовиробників оснащувати цю функцію автоматичним вимиканням двигуна, або звуковим або візуальним сигналом при відсутності смарт-ключа в салоні машини.

Склопідйомники з електроприводом

За океаном ще десять років тому заборонили розташовувати на внутрішній панелі дверей елементи керування електричних склопідйомників у вигляді кнопок або важелів. Це сталося після того, як від задухи загинув одинадцятирічна дитина, залишений в машині. Висунувши у вікно голову, хлопчик ненавмисно наступив на кнопку стеклопод'емника на підлокітнику дверей, в результаті чого йому затисло шию, і він задихнувся. Зараз автовиробники оснащують електросклопідйомники травмозащитными функціями, але все одно для дітей вони становлять небезпеку.

Дорожня розмітка провокує ДТП244
Про смаки не сперечаються: москвичі і петербуржці воліють різні машины602Доводчики дверей

Для будь-яких рук, не тільки дитячих, небезпечні всі двері, а особливо ті, що обладнуватися доводчиками. Дитина навряд чи пояснить, навіщо він сунув палець у щілину — адже він не підозрював, що спрацює підступний сервопривід. В результаті — біль, крик, плач, але, скоріше за все, перелому не буде. На автомобільних форумах подібних випадків описано предостатньо, тому при наявності цієї опції потрібно також бути напоготові. Крім того, обережності вимагає звернення з електроприводом дверей багажника в кроссоверах і універсалах.

Обігрів сидінь

Обігрів сидінь в наших умовах вже давно не розкіш, але не слід забувати, що гаряче — не завжди корисно, і особливо для дорогоцінних чоловічих органів, які відповідають за репродуктивну функцію. Так що навіть у саму люту холоднечу не варто зловживати цією опцією, тому що висока температура згубно діє на сперматозоїди.

Лікарі стверджують, що у здорової людини температура органів, що виробляють сім'яну рідину, зазвичай на 2-2,5 градуса нижче загальної температури, і порушувати цей природний тепловий баланс не варто. У процесі численних експериментів учені прийшли до висновку, що в жарких умовах більшість сперматозоїдів втрачають свою функцію і стають недієздатними.


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


Переглядів: 16
ПідписатисьВас може зацікавити


Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти


5 небезпечних опцій в автомобілі, які можуть покалічити людину | Та4ани
0.011459