error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

Дорожня розмітка провокує ДТП

Автор: Ігор Микитюк

Дата підготовки матеріалу: 2018-10-12


Фото www.hitexinternational.com У радянський час розмітка на дорогах, особливо в провінції, була розкішшю. При нинішній інтенсивності руху складно уявити собі неразлинованную проїжджу частину, оскільки від цього безпосередньо залежить безпека дорожнього руху. Як у нас розмальовують асфальт, і з допомогою яких секретів піклуються про довговічність цього малюнка, з'ясував портал «АвтоВзгляд».
Іван Флягин

Розмітка регулює рух і не дає водієві заблукати на проїжджій частині. На багатосмугових дорогах вона дозволяє дотримуватися рядність руху, а вночі в умовах поганої видимості саме заповітна лінія під колесами орієнтує автовласника в просторі. І немає потреби пояснювати, що в різних обставинах відсутність розмітки та її погана якість може стати причиною ДТП. Тому всі технології в цій області підпорядковуються суворим нормам державного стандарту. А головними властивостями, якими повинна володіти маркування доріг, вважаються оптимальна яскравість, необхідний рівень світловідбивання і износуостойчивость.

Фарба

Самим популярним, дешевим і старовинним способом нанесення на асфальт ліній і позначень залишається фарба. Будь-яка дорожня фарба являє собою суспензію пігментів, мінеральних наповнювачів і добавок в розчині полімерного сполучного, яка наноситься на очищену і сухе покриття. Досі деякі елементи на дорожнє полотно кладуть вручну за допомогою пістолета-розпилювача, валиків, трафарету і кисті. Але, як правило, більш якісно і швидко це робить спеціальна дорожня техніка.


Клейкі стрічки

Клейкі розмічальні стрічки відрізняються доступною ціною і простотою установки. В той же час вони недостатньо зносостійкі, а тому непридатні на дільницях інтенсивного руху. Стрічки можуть бути виготовлені з натурального або синтетичного каучуку, акрилового або силіконового клею. Так що навіть не намагайтеся відклеїти їх від асфальту на парковці супермаркету, де їх часто можна бачити.

Холодний пластик

Холодний пластик володіє хорошою зносостійкістю, міцністю і високою яскравістю. До того ж він не настільки чутливий до агресивного впливу та негативних температур. Цей матеріал недорого коштує, але у нього є свої недоліки. Процедура підготовки маркування з холодного пластика відрізняється трудомісткістю. Потрібне спеціальне обладнання, яке забезпечує технологію з'єднання пластику з затверджувачем, і цей тривалий процес необхідно ретельно відстежувати.

Чому серед найдорожчих дорожніх проектів світу немає жодного российского713
Який передбачений штраф, якщо замість знака аварійної зупинки виставлена канистра1658Термопластик

Більш дорогим і ефективним способом нанесення розмітки вважається термопластик. «Рисунок» з такого матеріалу швидко закріплюється на асфальті і легко обслуговується. Крім того, він відрізняється оптимальним світловідображення, довговічністю, і в його складі відсутні шкідливі леткі речовини. Наноситься термопластик за допомогою спеціальної техніки, яка розплавляє суміш до 210 градусів. Саме цей матеріал використовується для створення, так званої, галасливої розмітки. Головний недолік термопластика — висока ціна.

Обладнання

Техніка для маркування асфальту залежить від технології нанесення того чи іншого типу розмітки. Вона включає різні розмічальні ручні апарати, автоматичні машини, сушарки, нагрівачі, а також спеціальне обладнання на колісних причепах. Для видалення старої розмітки використовуються демаркировщики.

Всю цю диво-техніку регулярно можна бачити на наших вулицях, і нерідко вона служить для водія дратівливим чинником. Адже дорожні роботи зазвичай провокують довжелезні затори. Але слід розуміти, що будь-який такий ремонт, якщо він якісний і своєчасний, робиться виключно в цілях нашої з вами безпеки.


При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


Переглядів: 11
ПідписатисьВас може зацікавити


Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти


Дорожня розмітка провокує ДТП | Та4ани
0.014099