error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

Пнемвобалони: практичне використання

Автор: Ігор Шевчук

Дата підготовки матеріалу: 2014-11-01

Нещодавно ми писали про типи підвісок вантажних авто. Сьогодні розглянемо спосіб покращити розглядувані підвіски шляхов додаткового встановлення пневматичних балонів.
Залежно від конструкції підвіски можливі наступні варіанти установки пневмобалонів:

1. Установка допоміжних подушок на ресори
В цьому випадку в штатних ресорах зменшується кількість листів, що компенсується установкою невеликої пневмоподушки. Зменшення кількості листів знижує жорсткість ресори, що дозволяє зробити підвіску більш комфортною при щоденному пересуванні на незавантаженому автомобілі і водночас тиском в подушці можна в широких межах змінювати дорожній просвіт і компенсувати відсутні листи при повному завантаженні автомобіля. У підсумку така установка дозволяє розширити можливості автомобіля, поліпшити керованість і плавність ходу, підняти вантажопідйомність і прохідність, полегшити буксирування важкого причепа.
 
2. Заміна пружин на пневмобалони
На автомобілях з пружинною (як залежною так і незалежною) передньої і задньої підвіскою пружина повністю замінюється пневматичним балонами. Поліпшення характеристик підвіски у цьому випадку таке ж як і на ресорній підвісці, але переваги пневмопідвіски проявляються більш повно, ніж при установці допоміжної подушки.
 
Перевезення вантажів
Пневмобалони дозволяють легко і швидко налаштувати підвіску під будь-який рівень завантаження автомобіля. Додаючи повітря: збільшуємо жорсткість при завантаженні, зменшуючи — повертаємося в нормальне положення для комфортної поїздки після розвантаження. Правильно збалансований автомобіль краще управляється і безпечніший.

 

Тільки при горизонтальному положенні кузова фари світять правильно висвітлюючи дорогу і не сліплять зустрічних водіїв. 


 
Вплив причепа: пневмопідвіска дозволяє точно налаштувати положення автомобіля по відношенню до причепу тим самим полегшуючи буксирування і знижуючи негативний вплив причепа на керованість. 


Перекіс: пневмопідвіска не дає причеп перекошувати автомобіль в сторони або вперед-назад. Рівномірний розподіл навантаження покращує керованість, ефективність гальмування і знижує знос шин.


Крен кузова: пневмопідвіска значно покращує стабільність кузова. Зменшення кренів і розгойдування підвищує комфорт пасажирів та покращує керованість навіть при нерівномірному завантаженні.


Нерівності покриття: при русі по нерівній дорозі відбуваються постійні різкі удари шин про нерівності та підвищені ударні навантаження на деталі підвіски і трансмісію. Прогресивна характеристика пневмобалонов дозволяє їм ефективніше поглинати удари і підтримувати контакт шини з дорогою для кращої відпрацювання нерівностей і зниження навантажень на підвіску і трансмісію.

Хід підвіски: пневмобалони дозволяють повернути підвіску в нормальне положення при завантаженні, що дозволяє підвісці повністю відпрацьовувати на весь хід без пробоїв а так само ефективно демпферувати на дрібних нерівностях не передаючи удари на кузов.


Дякуємо Alter Vita Studio за фото та матеріали.


Переглядів: 782
ПідписатисьВас може зацікавити


Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти


Пнемвобалони: практичне використання | Та4ани
0.010103