error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

МВС кришує незаконні комплекси фіксації порушень ПДР. Скаржитися марно

Автор: Віка Іванченко

Дата підготовки матеріалу: 2018-07-12


 • ДАІ
 • ПДДМВД кришує незаконні комплекси фіксації порушень ПДР. Скаржитися марно Портал «АвтоВзгляд» продовжує розбиратися з законністю штрафів за паркування, які оформляються за допомогою програми «Помічник Москви», встановленого на смартфонах простих громадян.
  Максим Строкер

  Відносно недавно співробітник нашої редакції зіткнувся з дивною штрафом за паркування на тротуарі. Протокол був виписаний співробітником ДАІ на підставі даних якогось комплексу ПАК ПМ. Виявилося, що «комплекс» — всього лише додаток «Помічник Москви», яке кожен охочий може встановити на свій мобільник і штрафувати автовласників в своє задоволення. Не за просто так, а за «бали» від влади міста, які потім можна конвертувати, наприклад, в поїздки на громадському транспорті.

  Журналісти редакції порилися в документах та законодавстві на цю тему і з'ясували, що за допомогою ПАК ПМ «Помічник Москви» оформляти протоколи і штрафувати кого б то не було не можна в принципі. Це просто незаконно. Однак ГИБДД оформляє, а тому редакція порталу «АвтоВзгляд» звернулася з офіційним запитом з цього приводу в МВС.

  Ми не полінувалися і докладно розписали в тексті звернення всі аргументи, на підставі яких «Помічник Москви» не має права на існування, а штрафи, оформлені ДАІ з його допомогою, повинні бути терміново скасовані. Справа в тому, що стаття 1.5 КоАП РФ, на підставі якої функціонує спрощений режим оформлення порушень ПДР, в якому діють всі камери автоматичної фіксації, говорить про пристрої «працюючих в автоматичному режимі... чи засобами фото - і кінозйомки, відеозапису».


  «Автоматичний режим» передбачає виявлення події правопорушення самим автоматичним засобом, як це відбувається при фіксації перевищення допустимої швидкості, порушення вимог знаків та розмітки і т. п.

  У випадку ж з «Помічником Москви», виявлення порушення здійснюється людиною-оператором, тобто це — не «автоматичний режим» за визначенням. Точний час фіксації події порушення система ПАК ПМ бере зі спеціального серверу точного часу ЦОДР Москви з атестованої методики. Так, але проблема в тому, що у самого цього «сервера точного часу» функції фотовідеофіксації немає! А Кпап не передбачає «милиць» у вигляді вимірювань стороннім засобом вимірювання з використанням атестованої методики, але без функції фотовідеофіксації.

  Крім точного часу автоматична система фотовідеофіксації зобов'язана визначати координати. Однак «Помічник Москви» не затверджений в якості системи вимірювання координат в Росстандарте! Якщо в процесі фіксації АПН «Стрілка», «Автоураган» або «Автодория» вкаже неправильне (з-за якогось збою, наприклад) час або координати АПН, протокол оформлений не буде. Але при цьому штрафи спокійно оформляються на підставі даних ПАК ПМ, який не виконує більшості вимог законодавства до пристроїв автоматичної фіксації порушень.

  Тест-драйв Renault Dokker: Logan a la «каблук»20417
  Тест-драйв Skoda Superb SportLine 4х4: замах на премиум8747

  На закінчення ми запитали у представників МВС: як можуть під носом у федерального главку ДАІ роками існувати такі масові порушення? І які заходи вживає МВС для їх усунення?

  Відомство відповіло нам вкрай лаконічно, чітко давши зрозуміти, що ми абсолютно марно «метали бісер» у своєму запиті. Офіційний поліцейський документ свідчить: «У разі незгоди з винесеними посадовими особами Державтоінспекції р. Москви постановами у справах про адміністративні правопорушення, вони можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому главою 30 КоАП РФ».

  І все, крапка! Тобто виходить, що МВС прекрасно інформоване про коїться беззаконня — вірніше, поліцейські і творять його — але робити з цим нічого не збирається. Мовляв, кому що не подобається — скаржтеся, а ми, правоохоронці, і далі будемо порушувати закон. Таке враження, що з нахабним шахраюватим торгашем з овочевої намети поспілкувався! Ан немає — в відпису, засвідченої електронним підписом, фігурує прізвище заступник начальника Управління громадських зв'язків МВС Колесника Ст. В...


  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


  Переглядів: 44
  Підписатись  Вас може зацікавити


 • Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти


  МВС кришує незаконні комплекси фіксації порушень ПДР. Скаржитися марно | Та4ани
  0.012578