error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

Поправки ГИБДД залишать потрапили у ДТП без страховки

Автор: Павло Березовець

Дата підготовки матеріалу: 2018-05-16


 • ДАІ
 • ПДДПоправки ГИБДД залишать потрапили у ДТП без страховки Міністерство внутрішніх справ знову пропонує змінити ту частину ПДР, яка регулює обов'язки водіїв після ДТП. Якщо їх схвалять, сіла батарея телефону або ніч може не тільки завадити отримати потім страхове відшкодування, але й взагалі з'ясувати хто правий і хто винен в аварії. Але про все по порядку.
  Максим Строкер

  Міністерство внутрішніх справ вирішило ще раз переписати ПДР. Об'єктом правки вибраний один з найбільш суперечливих пунктів Правил — 2.6.1, що регламентує поведінку водіїв при ДТП, в якому постраждали люди. Зараз він сформульований так, що можливість виклику співробітника поліції на місце аварії для її оформлення все-таки є. Саме участь у цьому процесі інспектора, як правило, є для страхових компаній мало не обов'язковою умовою безпроблемною виплати відшкодування постраждалим.

  Пропонована ж редакція ПДР може покласти кінець сформованій практиці виклику співробітника ГИБДД на місце аварії. Що ж саме поліція пропонують змінити в 2.6.1 ПДР? Насамперед, сюди хочуть прописати обов'язкове використання в разі дорожнього події безуспішно створюваної федеральної автоматизованої інформаційної системи обов'язкового страхування». Тобто ідея тут така: потрапив у ДТП, всі наслідки сфоткал-зняв з допомогою цього страхового програми — і забирай свій розбитий драндулет з дороги, не заважай проїзду. Але проблема в тому, що про цю інформаційній системі котрий рік тільки розмови ходять, а вже про терміни її реалізації взагалі ніхто нічого не знає. Втім, поліцейських такі «дрібниці» не цікавлять.


  Так, у поправках до МВС ПДР сказано, що якщо система не працює, потрібно просто все сфотографувати або зняти на відео і їхати для оформлення події туди, куди співробітники поліції по телефону вкажуть. А чим знімати, якщо у смартфона, наприклад, сів акумулятор або він розбився при аварії? Або на вулиці ніч і зняти «поле бою» у прив'язці до оточуючих об'єктів фізично неможливо? ДПС приїжджати не збирається, а ПДР вимагають: «забирай машину»! Інакше — штраф 1000 рублів.

  Виходить, що прибравши з проїжджої частини своє авто в таких умовах, людина автоматично позбавляється можливості отримати страхове відшкодування: як потім співробітники поліції стануть оформляти аварію, якщо, наприклад, всі її учасники викладають суперечать один одному версії?

  Але це ще половина проблеми. Припустимо, ми переписали цей злощасний пункт 2.6.1 і всі водії тепер зобов'язані прибирати машини з дороги після ДТП. Але як бути з іншим пунктом ПДР — 2.5, який однозначно забороняє взагалі чіпати машину після будь-якого дорожнього події, цитуємо: «водій, причетний до нього, зобов'язаний негайно зупинити (не торкати з місця) транспортний засіб, включити аварійну сигналізацію і виставити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 7.2 Правил, не переміщати предмети, що мають відношення до події».

  ГИБДД скасовує знак «Шипи»1841
  Тест-драйв Ford Tourneo Custom: мрія хозяина24433

  Виходить, що два пункти ПДР вимагають від водія при аварії абсолютно протилежних дій. 1000 рублів штрафу за неприбрану з дороги після аварії машину або позбавлення прав на термін до 1,5 років за залишення місця ДТП? Вибір очевидний. Тому в реальному житті розбиті машини і далі будуть захаращувати проїжджу частину в очікуванні особистого появи співробітника ДПС. І усувати існуючу колізію, судячи по змісту пропонованої МВС поправки, ніхто не збирається.


  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


  Переглядів: 39
  Підписатись  Вас може зацікавити


 • Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти


  Поправки ГИБДД залишать потрапили у ДТП без страховки | Та4ани
  0.01885