error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

ГИБДД скасовує знак «Шипи»

Автор: Катерина Кульчіцька

Дата підготовки матеріалу: 2018-05-16


 • ДАІ
 • ПДДГИБДД скасовує знак «Шипи» Зовсім нещодавно став обов'язковим для машин з шипованной гумою трикутник з буквою «Ш» на задньому склі буде, судячи з усього, незабаром скасовано. З такою ініціативою виступила ГИБДД.
  Максим Строкер

  МВС розмістило на порталі розкриття проектів нормативних актів документ, згідно з яким знак «Ш» на задній частині машин, «взутих» в шиповану гуму, перестане бути обов'язковим атрибутом. У пояснювальній записці говориться, що «в даний час динамічні характеристики руху транспортного засобу значною мірою визначаються іншими факторами (конструкцією транспортного засобу; ступенем його завантаженості; наявністю сучасних електронних систем, що сприяють гальмуванню/стабілізації та інше)».

  З цієї причини «встановлення зазначеного знака на транспортом засобі не дозволяє іншим учасникам руху однозначно судити про вірогідний характер його руху, особливо в умовах неоднорідного дорожнього покриття, характерного для зимових умов».

  При цьому «наявність цього знака на задньому склі транспортного засобу часто обмежує огляд з місця водія, що не відповідає інтересам забезпечення безпеки дорожнього руху». Маразм ситуації зі знаком «Ш» в тому, що обов'язок клеїти його була встановлена майже рік тому, у квітні 2017-го. Завдяки появі цієї поправки до ПДР, восени минулого року в країні спостерігався своєрідний бум попиту на ці наклейки.


  А сама ДАІ, пам'ятається, випускала роз'яснення для водіїв, у яких стверджувалося, що якщо інспектор зупинить машину з шипованной гумою, але без знака «Шипи» на задньому склі, водія оштрафують на 500 рублів у відповідності зі статтею 12.5 КоАП.

  Вже тоді портал «АвтоВзляд» неодноразово вказував на повну даремність для безпеки дорожнього руху вимоги клеїти «Ш» на машину. Власне, більшість наших аргументів з цього питання чітко сформульовані в нинішньому реченні МВС відправити у небуття горезвісний трикутник на задньому склі.

  Насправді, зараз масово маячить на задніх стеклах машин ще одна не менш даремна і не менш заважає огляду ніж «Шипи» наклейка! Це знак «Інвалід». Колись вона застосовувалася для позначення в потоці машини, якою керує людина з обмеженими можливостями. А тепер вона виродилася в значок, який повідомляє, що на цьому авто перевозять інваліда або що бабуся зовсім здорового водія має такий статус в соцзабезі. Тобто сусідів по потоку на «Інваліда» в принципі плювати.

  Парковка машини з таким знаком на склі на місці, призначеному для інвалідного транспорту, все одно дозволена лише при наявності документів, що підтверджують інвалідність водія або пасажира. А в Москві і цього недостатньо. Тут машина, що перевозить інваліда, повинна бути заздалегідь зареєстрована як така у спеціальній міської базі даних. Без цього штрафи за паркування на інвалідних місцях забезпечені — хоч всю машину облепи відповідними наклейками. Одним словом, знак «Інвалід» на задньому склі також напрошується на скасування. Чекаємо...

  Тест-драйв Ford Tourneo Custom: мрія хозяина24413
  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


  Переглядів: 46
  Підписатись  Вас може зацікавити


 • Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти


  ГИБДД скасовує знак «Шипи» | Та4ани
  0.013963